Úvod Správy Prípravné zápasy Teší gólový debut i čisté konto

Teší gólový debut i čisté konto

Belasí majú za sebou prvé meranie síl v rámci skrátenej letnej prípravy.

V stredu nabehli na dvojfázové tréningy, v sobotu odohrali úvodný prípravný zápas. Belasí sa v rámci osláv storočnice miestneho futbalu predstavili v Skalici a počas celého zápasu mali viac z hry. Aj napriek ďalším príležitostiam padol v tomto súboji jediný gól.

Skóre sa menilo už v deviatej minúte. Aleksandar Čavrič, ktorý sa už vystrábil zo zdravotných ťažkostí, sa svojím typickým spôsobom uvoľnil na pravej strane. Prihral Joerimu de Kampsovi, ktorý ešte posunul loptu do stredu Lucasovi Lovatovi. Náš obranca sa ocitol v netradičnej streleckej pozícii v strede šestnástky. Jeho prízemná strela k pravej žrdi aj napriek zásahu brankára skončila v sieti. „Ak to situácia umožní, tak sa vždy snažím podporiť útok. Chalani vypracovali peknú akciu. Dostal som loptu do výbornej pozície, už stačilo len dobre a presne vystreliť. Teším sa z môjho premiérového presného zásahu za Slovan. Verím, že v budúcnosti ešte nejaké góly pridám, i keď ako obranca im v prvom rade zabraňujem. Ofenzíva je však vždy vítanou nadstavbou,“ povedal Lucas po stretnutí.

Takmer všetci hráči odohrali po 45 minút, čo je pre úvod prípravy typické. „Všetci sme dostali rovnaký priestor. V tíme mám zdravú konkurenciu. Je prirodzené, že bojujeme o miesta, no zároveň sme ako rodina a navzájom si prajeme. Bojujeme predsa za spoločný cieľ.“

Belasí sa do zápasového tempa vrátili po osemdňovom voľne a troch tréningových dňoch. Na ihrisku bolo poznať, v akej fáze prípravy aktuálne sme. „Nie je to výhovorka, avšak naozaj sme cítili dvojfázové tréningy z tohto týždňa. Vždy je iné ísť do zápasu z plného tréningu než zo štandardného mikrocyklu, ktorý je zaužívaný počas sezóny. Celkovo však prevažujú pozitíva. Užili sme si návrat na ihrisko, pričom každé víťazstvo je dôležité aj pre sebadôveru tímu. Rovnako nás potešilo, že aj v Skalici bolo na tribúnach veľa ľudí s našimi dresmi či šálmi. Je dobré vidieť, že Slovan má fanúšikov po celom Slovensku,“ uzavrel Lucas Lovat.

Ružinský v závere podržal belasých

Druhý polčas odchytal Matúš Ružinský, ktorý bol dlhšie bez vážnejšieho zákroku. V závere však zneškodnil nepríjemnú krížnu strelu domáceho Lichého. „Vo väčšine zápasov máme ako Slovan prevahu. V bráne musím byť koncentrovaný až do konca a pripraviť sa na to, že môže prísť jeden vážnejší zákrok ako dnes. Bola to nepríjemná, krížna strela, našťastie som dokázal vytlačiť loptu mimo brány,“ povedal Matúš Ružinský.

Tréner brankárov Miroslav Hrdina má v tréningovom procese k dispozícii štyroch brankárov. Matúš Ružinský si váži dnešnú príležitosť. „Vážim si každú šancu, snažím sa v dobrom si užiť každú minútu na ihrisku. Potešilo ma, že som sa dnes dostal do brány. Je dobré, že sme si aj teraz udržali nulu a vstúpili sme do prípravy víťazne.“

 

Hralo sa síce v Skalici, na tribúnach však mali prevahu slovanisti, ktorí si zároveň mohli zakúpiť suveníry v našom fanshope. Opäť sa ukázalo, že Slovan má aj na Záhorí silnú fanúšikovskú základňu. „Celkovo to bol futbalový sviatok. Hralo sa v krásnom počasí v príjemnom prostredí skalického štadióna. Vnímame, že ľudia nás majú aj na Záhorí radi a tešíme sa, že nás aj dnes podporili,“ uzavrel Matúš Ružinský.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po prvom zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 ŠK Slovan Bratislava – FC Struga (4:2).
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.