Úvod Správy Prehra v Salzburgu

Prehra v Salzburgu

O osude stretnutia rozhodli druhopolčasové góly Leonarda, Zárateho a Šventa.

Slovan Bratislava prehral aj vo svojom druhom vystúpení v skupinovej fáze Európskej ligy, keď vo štvrtkovom dueli podľahol v Red Bull Arene domácemu FC Salzburg (0:3). O góly sa po prestávke postarali Leonardo, Zárate a Švento. Zverenci trénera Vladimíra Weissa sú v tabuľke bez bodu na poslednej štvrtej priečke.

Už v úvodnej päťminútovke mohli skórovať obidva tímy. Najskôr domáci Jantscher halfvolejom ohrozil Lukášša Hrošša, ktorý s námahou vyrazil. Na druhej strane trafil Marko Milinkovič z rohu pokutového územia do spojnice. Srbský krídelník sa prezentoval výbornou ľavačkou aj pri rohovom kope v 27. min, keď loptu poslal na hlavu Martina Dobrotku. Stopér „belasých“ mieril tesne nad. O štyri minúty neskôr pokazil zakončenie z hranice pokutového územia domáci Pasanen. V 35. min atakoval Filip Šebo brankára Gustafssona, ktorý loptu odkopol iba na Erika Grendela. Stredopoliar Slovana vystrelil technicky z diaľky nad bránku. O osem minút hasil na druhej strane Hroššo pred Záratem, loptu vyrazil pred Dušana Šventa, ktorý netrafil.

V úvode druhého polčasu musel Hroššo čeliť nepríjemnému pokusu od Jantschera. V 58. min letela Leonardova strela vedľa bránky. V 60. min sa už v druhom polčase aktívnejší domáci dostali do vedenia. Jantscher nacentroval na Leonarda, ktorý hlavou otvoril skóre. Nebezpečný bol aj ďalekonosný pokus Schiemera o tri minúty neskôr. V 76. min sa domáci tešili po druhý raz, Leonardo vysunul Zárateho, ktorý obišiel Hrošša a tvrdo vystrelil. Ani nie o tri minúty mohol skórovať aktívny Jantscher, z hranice šestnástky tesne minul ľavú žrď Hroššovej bránky. Gólom sa neskončil ani priamy kop na druhej strane v podaní striedajúceho Igora Žofčáka, lopta letela tesne nad. V úplnom závere strelil krásnym volejom tretí presný zásah slovenský stredopoliar Dušan Švento.

FC Salzburg – ŠK Slovan Bratislava 3:0 (0:0)

Góly:
60. Leonardo, 76. Zárate, 90+ Švento

Žlté karty: 40. Cziommer – 52. Had, 64. Milinkovič, 68. Guédé

Domáci: Gustafsson - Schwegler, Pasanen, Sekagya, Ulmer - Schiemer (85. Lindgren) - Zárate (83. Maierhofer), Cziommer, Švento, Jantscher - Leonardo (85. Tiegl)

Hostia: Hroššo – Bagayoko, Dobrotka, Dosoudil, Had – Kladrubský (76. Štepanovský), Grendel (54. Žofčák) – Milinkovič, Guédé, Lačný – Šebo

Rozhodovali: Tudor – Nica, Onita (všetci Rum.)

Návšteva: 7500 divákov

ŠK Slovan predĺžil kontrakt s Kenanom Bajričom.
Traja hráči z aktuálneho kádra nebudú pokračovať v novej sezóne.