Úvod Správy Prípravné zápasy Na úvod prípravy víťazne

Na úvod prípravy víťazne

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v Skalici 1:0.

Belasí v prvom prípravnom zápase zvíťazili v Skalici 1:0. Rozhodujúci presný zásah vsietil ešte v deviatej minúte Lucas Lovat.

Ján Kozák ml. pripravil dve jedenástky, každá mala v pláne odohrať polčas. Belasí od úvodu potvrdzovali postavenie favorita a mali hernú prevahu. Už v 9. min sa Čavrič uvoľnil na pravej strane, prihral de Kampsovi, ktorý posunul ešte do stredu Lovatovi. Lucas namieril po zemi k pravej žrdi a aj keď si Junas na jeho pokus siahol, lopta skončila v sieti – 0:1. O tri minúty vysunul Ratao kolmicou Medveda, ten išiel sám na Junasa, ktorý stihol loptu vytlačiť na roh. Skalica sa prvý raz osmelila v 25. min, keď Nagy zblízka zakončil tesne vedľa. Belasí okamžite kontrovali, Lovat centroval do šestnástky a Medved hlavičkoval, no Junas na čiare zasiahol. Prvé dejstvo uzavrela zrazená strela Čavriča a na opačnej strane hlavička Horodníka nad bránu.

Do druhého dejstva nastúpila „nová“ jedenástka, ktorá mohla rýchlo pridať druhý gól. Daniel našiel na zadnej žrdi Mohu, ten si položil obrancov aj brankára, no z uhla tesne minul odkrytú bránu. Skalica v druhom polčase ukázala viac iniciatívy smerom dopredu, slovanisti však domácich nepúšťali do vyložených šancí. Rušno bolo naďalej na druhej strane, keď Nonovu prudkú strelu tečoval obranca tesne nad domácu bránu a Daniel po odrazenej lopte z rohu mieril nad. V 77. min belasí zamkli Skalicu pred bránou, na konci akcie bola prihrávka Medveděva na Daniela, ten prudko zakončil k bližšej žrdi, Junas aj s pomocou žrde vyrazil na roh. Na opačnej strane podržal belasých Ružinský, keď vytesnil nepríjemnú krížnu strelu v podaní Stromczeka. Skóre sa už nezmenilo a slovanisti tak do prípravy vstúpili víťazne.

MFK Skalica – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)

Gól: 9. Lovat

Rozhodovali: Černek – B. Dutka, M. Dutka

Návšteva: 680 divákov

Skalica: Junas – Švrček, Ranko, Blažek, Kollár, Nagy (76. Mader), Hollý, Šebesta (72. Stromczek), Šulc (67. Škovran), Mizerák, Horodník (79. M. Lichý)

Slovan: I. polčas: Šulla – Pauschek, Apau, Božikov (36. Bajrič), Lovat – de Kamps, Rabiu – Čavrič, Strelec, Ratao – Medved

II. polčas: Ružinský – Medveděv, Abena, Bajrič, Vernon – Petrák, Nono – Daniel, Rigo, Moha - Ožbolt