Úvod Správy Transfery Ondřej Petrák po siedmich rokoch v Nemecku posilní Slovan Bratislava

Ondřej Petrák po siedmich rokoch v Nemecku posilní Slovan Bratislava

Posilou belasých je Ondřej Petrák.

Vedenie ŠK Slovan Bratislava podpísalo trojročný kontrakt s Ondřejom Petrákom, ktorý k belasým prestupuje z Norimbergu. Český defenzívny stredopoliar strávil posledných sedem rokov v Nemecku, kde pravidelne nastupoval v prvej, resp. v druhej Bundeslige.

Ondřej Petrák je typický defenzívny stredopoliar, ktorý si v Norimbergu pripísal celkom 135 štartov, z toho 33 v Bundeslige. V strede poľa nielen využíva svoje fyzické predpoklady, ale zároveň dobre vypĺňa voľné priestory a je prínosom pri zakladaní útoku.

„Po zranení Filipa Lichého a odchode Marina Ljubičiča bolo našou prioritou posilniť stred poľa. V strede nám typologicky chýbal vysoký, fyzicky disponovaný hráč. Ondřej Petrák spĺňal naše kritériá a som veľmi rád, že sme ho získali a dohodli sme sa na trojročnom kontrakte. Dlhodobo sme ho sledovali a zároveň sme získali pozitívne referencie od Mareka Mintála, ktorý ho dobre pozná z Norimbergu. Ondřej môže priniesť do stredu poľa to, čo nám v niektorých zápasoch chýbalo. V jeho prospech hovorí, že počas siedmich rokov v Nemecku pravidelne hrával a nazbieral veľké skúsenosti, ktoré môže teraz zúročiť. Verím, že bude pre naše mužstvo platnou posilou,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Ondřej Petrák je odchovancom Slavie Praha, kde prešiel mládežníckymi kategóriami a ako mladík sa presadil aj v prvom tíme. Začiatkom roka 2014 prestúpil do Norimbergu, ktorý v tom čase pôsobil v Bundeslige. Ako 21-ročný debutoval v tejto prestížnej súťaži v súboji s Hoffenheimom (4:0). Celkovo si v Bundeslige pripísal 33 štartov, ďalších 107 štartov má na konte v druhej Bundeslige.

Počas pôsobenia v Norimbergu pravidelne hrával bez vážnejších zranení či iných ťažkostí. Posledné mesiace strávil na hosťovaní v Drážďanoch.

Prešiel si českými mládežníckymi reprezentáciami, na ME 2015 do 21 rokov v Česku si pripísal plnú minutáž vo všetkých troch zápasoch, ktoré Česi odohrali. Na jeseň 2018 sa vďaka spoľahlivým výkonom v Nemecku premiérovo dostal aj do nominácie reprezentačného áčka.

„Po takmer siedmich rokoch v Nemecku som už potreboval zmenu, chcel som zažiť niečo iné a získať novú motiváciu. Slovan bol mojou prioritou a som veľmi rád, že to takto dopadlo. Prvé dojmy sú výborné, štadión na Tehelnom poli je úplne fantastický! Dlho som nestál na takom krásnom štadióne, a to som naposledy pôsobil v Nemecku. Veľmi túžim po zisku titulu. Chcem pomôcť k naplneniu klubových cieľov či už na domácej alebo medzinárodnej scéne,“ povedal Ondřej Petrák.

 

Vizitka Ondřeja Petráka

Krajina: Česká republika

Dátum a miesto narodenia: 11. marca 1992, Praha

Výška: 187 cm

Kluby: SK Slavia Praha (CZE), 1. FC Norimberg (GER), Dynamo Drážďany (GER)

Reprezentácia: Česko „21“ (12 zápasov/1 gól), Česko „20“ (1 zápas), Česko „18“ (4 zápasy), Česko „17“ (6 zápasov), Česko „16“ (6 zápasov)

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vernon de Marco ako obranca strelil v tejto sezóne už tri góly.
David Strelec presným zásahom rozhodol o víťazstve nad Zlatými Moravcami.
Názory trénerov po zápase 14. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce (2:1).

Neprehliadnite

V slovenskej reprezentácii sú traja slovanisti.
Náš stredný obranca bude reprezentovať svoju krajinu.
Joeri de Kamps v rozhovore po zápase v Michalovciach.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.