Úvod Správy Niké liga Belasí produktívni a vo väčšine zápasov s čistým kontom

Belasí produktívni a vo väčšine zápasov s čistým kontom

Pohľad na uplynulú sezónu rečou individuálnych a tímových štatistík.

Dnes sa rozbehla príprava belasých na sezónu 2020/21, my sme sa na uplynulý, úspešný ročník, pozreli ešte rečou štatistík. Belasí získali po siedmich rokoch cenné double a presadili sa aj na medzinárodnej scéne, keď v skupinovej fáze Európskej ligy získali štyri body.

V sezóne 2019/20 sme odohrali celkom 49 súťažných zápasov s priaznivou bilanciou 34 víťazstiev, 9 remíz a 6 prehier.

Naďalej platí, že na Slovan sa oplatí prísť pozrieť. Naši strelci strelili 107 gólov, čo predstavuje priemer 2,2 gólu na jedno stretnutie. Zo 49 zápasov vyšlo naše mužstvo len štyrikrát strelecky naprázdno.

O 107 gólov sa postaralo 20 rôznych strelcov, pričom tri góly boli zapísané ako vlastné. Je potešujúce, že na jar sa o góly postarali aj útočníci, ktorí prišli počas zimy – Žan Medved i Alen Ožbolt dali v skrátenej jarnej časti po štyri góly.

Naši brankári v spolupráci s celým mužstvom vychytali fantastických 27 núl, čiže v 55 % zápasoch sme si udržali čisté konto. Celkový priemer inkasovaných gólov na zápas vo všetkých súťažiach je 0,8.

Najvýraznejšie víťazstvo v sezóne sme si pripísali v pohári v Oravskej Porube (7:0), v rámci ligy s Nitrou (5:0) a v Európe v zápase skupinovej fázy s Besiktasom (4:2).

Najviac minút na ihrisku strávil brankár Dominik Greif, ktorý odchytal presne 3090 minút, čiže v prepočte 2,1 dňa. Tesne za ním nasledujú Myenty Abena a Vasil Božikov.

Najväčší počet prihrávok na jeden zápas vyslal Nono (80), najpresnejšie zase prihrával Kenan Bajrič s presnosťou 93 %. Najčastejšie si medzi sebou prihrávala dvojica Ibrahim Rabiu – Nono, títo strední záložníci si vymenili 223 prihrávok.

V rámci Fortuna ligy dávali belasí najčastejšie góly stredom ihriska a najproduktívnejší boli v rozmedzí 30. – 45. minúty, keď dosiahli jedenásť presných zásahov.