Úvod Správy Fortuna liga Sezóna, ktorá mala všetko

Sezóna, ktorá mala všetko

Dominik Greif sa stal najlepším hráčom Fortuna ligy 2019/20.

Dominanciu belasých podčiarkla aj anketa Jedenástka sezóny, kde mali siedmich zástupcov. Najlepším trénerom bol vyhlásený Ján Kozák ml. a najlepším hráčom súťaže Dominik Greif.

V lige si pripísal 20 štartov. Vychytal 13 čistých kont a len 13-krát ťahal loptu zo svojej siete. Zároveň bol oporou belasých počas európskej cesty a stal sa stabilnou súčasťou slovenskej reprezentácie.

„Ocenenie pre najlepšieho brankára som mohol očakávať. Brankári však v konkurencii hráčov nebývajú tak často úspešní v individuálnych anketách, preto si o to viac cením, že som sa stal najlepším hráčom súťaže. Zostal som z toho aj trochu prekvapený (úsmev). Snáď je táto trofej v správnych rukách,“ usmieval sa Dominik Greif.

Čo bolo počas úspešnej sezóny najnáročnejšie? „Najťažšie bolo zvládnuť to množstvo zápasov, najmä na jeseň. Hrali sme prakticky každé tri dni, čo bolo náročné aj po mentálnej stránke, no celkovo sme to zvládli výborne.“

Po tom ako sme na Slovensku vyhrali všetko, čo sa dalo, a uspeli sme aj v Európe, sú individuálne ocenenia peknou čerešničkou na torte. „Sezóna mala úplne všetko. Získali sme double a zahrali sme si v európskej súťaži. A k tomu ešte individuálne ocenenia. Veľmi sa z toho teším,“ vyhlásil rodený Bratislavčan.

Dominik Greif sa viackrát objavil aj na oficiálnej stránke UEFA, kde odvysielali jeho zákroky zo zápasu vo Wolverhamptone či doma s Bragou. „Európske skúsenosti nám všetkým pomohli čo sa týka mentálneho nastavenia i psychiky, sebavedomie potom automaticky rastie. Ešte stále mi občas preblesknú hlavou okamihy ako napríklad chytená penalta vo Wolverhamptone.“

A ako naša opora strávi krátky letný oddych? „Všetci síce hovoria, že oddych je krátky, no pre mňa stále dlhší než pred rokom, keď som bol na reprezentačnom zraze. Voľno strávim na Slovensku, máme chalúpku na Záhorí, pôjdem na ryby a mentálne si oddýchnem,“ uzavrel Dominik Greif.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.