Úvod Správy Fortuna liga Najkrajšia sezóna

Najkrajšia sezóna

Belasí zažili jednu z najlepších sezón v novodobej histórii.

Dominancia v domácej lige, zisk domáceho pohára, účasť a štyri získané body v skupine Európskej ligy, najlepšia ofenzíva i defenzíva – krátka vizitka sezóny 2019/20 v podaní Slovana Bratislava. Pre viacerých hráčov bola táto sezóna doposiaľ najkrajšou v kariére, a rovnaké konštatovanie platí pre nášho kapitána Vasila Božikova.

„Áno, môžem povedať, že to bola doteraz najkrajšia sezóna v mojej kariére. Zároveň však verím, že v ďalších rokoch môžeme zažiť ešte niečo lepšie a krajšie. Musíme neustále túžiť po nových métach a zlepšovať sa,“ povedal náš kapitán Vasil Božikov.

Vasil obhájil svoje postavenie v ankete Jedenástke roka, v ktorej boli v rámci defenzívnych postov hneď traja zástupcovia belasých. „Stále zdôrazňujem, že defenzívna práca nie je len o štyroch obrancoch a brankárovi. Celý tím spoločne útočí a spoločne bráni. Vďaka určite patrí aj ostatným chalanom.“

Belasí zažili nabitý ročník, pričom nebyť vynútenej pauzy z dôvodu pandémie, mohlo byť zápasov ešte viac. Aj tak však bude na čo spomínať a tieto okamihy si budeme môcť ešte dlho pripomínať. „Kľúčom k našim úspechom boli konštantné výkony. Veľakrát sa stáva, že ak tím postúpi do skupiny európskeho pohára, prejaví sa to na horších výsledkoch v domácej lige. Toto sme nechceli dopustiť. Neustále sme išli naplno a zvládli sme všetky súťaže, ktoré sme hrali. Sú to fantastické pocity,“ uzavrel Vasil Božikov.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.