Úvod Správy Niké liga Máme za sebou krásnu sezónu

Máme za sebou krásnu sezónu

Názory trénerov po zápase 5. kola nadstavby Fortuna ligy o titul ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava (0:0).

Ján Kozák ml., tréner Slovana: „Je ťažké, keď k nám súper príde v podstate len brániť, a my to potom musíme dobýjať. V prvom polčase sme síce mali hru pod kontrolou, no nedostávali sme sa k súperovej šestnástke a mali sme málo šancí. Druhý polčas bol z našej strany lepší, mali sme tlak i príležitosti. Chýbal len gól a je škoda, že sme ho nedali.

Na druhej strane, máme za sebou krásny rok. Vždy je nejaký tlak, ktorý mám síce rád, no dnes z nás ten tlak opadol, preto si treba užiť to, čo sme dosiahli. Vždy chceme vyhrať, no dnes už výnimočne nemyslím na zápas a spolu s hráčmi sa teším z toho, čo sme v tejto sezóne dokázali. V lige sme utrpeli jedinú prehru, máme najlepšiu ofenzívu i defenzívu a výrazný náskok pred druhým v tabuľke. Zároveň však musíme pracovať tak, aby sme sa naďalej zlepšovali, pričom latku sme nastavili vysoko. Vždy je čo zlepšiť a vždy sa máme kam posunúť.“

Marián Šarmír, tréner Spartaka: „Som spokojný nielen s výsledkom, ale aj s našou hrou a taktickou disciplínou hráčov. Prišli sme sem uhrať bod, čo sa nám aj podarilo, i keď samozrejme, nechceli sme hrať len na 0:0. Prvý polčas vyzeral z našej strany veľmi dobre, druhý už menej, ale napokon sme to dotiahli k vytúženému bodu. Naša hra má od optima ešte veľmi ďaleko, no postupne sa zlepšujeme a čo najlepšie sa pripravíme na baráž, ktorá nás čaká.“

ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
V sobotu sme ocenili najlepšie hráčky a hráčov z Akadémie za mesiac marec.