DOUBLE!

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil vo finále Slovnaft Cup-u nad Ružomberkom 1:0.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil vo finále Slovnaft Cup-u nad Ružomberkom 1:0, keď rozhodujúci presný zásah strelil Alen Ožbolt. Pre Slovan je to už šestnáste víťazstvo v domácom pohári. 

Belasí nastúpili v rozostavení 3-5-2, ktoré si úspešne vyskúšali pred týždňom v Dunajskej Strede. Rovnakým systémom hral aj Ružomberok. Slovanisti začali podľa očakávaní aktívnejšie a už v 11. min mohli otvoriť skóre. Po centri z rohu sa k lopte dostal Medved, zblízka vystrelil k ľavej žrdi, no Macík reflexívne vyrazil. Zakrátko našiel Rabiu oblúčikom Ožbolta, ten hlavičkoval zoči-voči vybiehajúcemu Macíkovi, loptu zastavila pravá žrď. Ružomberok odpovedal rýchlym brejkom, Brenkus ho zakončil prudkou strelou, Šulla bol pripravený. Hra sa potom upokojila, naše mužstvo malo územnú prevahu, no Ružomberok pozorne bránil. Na pozícii podhrotového hráča sa niečo snažil vymyslieť Strelec, v 36. min nádejne prenikol do šestnástky, no finálna fáza mu nevyšla.

Belasým však skvele vyšiel úvod druhého polčasu. Strelec vyslal kolmicu na Medveda, ktorého v koncovke zozadu fauloval Twardzik. Ožbolt nariadenú penaltu premenil, keď namieril k pravej žrdi a aj keď Macík vystihol smer, na loptu bol prikrátky – 1:0. Medved bol pri chuti, zakrátko zakončil po akcii z pravej strany, no len do bočnej konštrukcie. Belasí sa snažili o druhý presný zásah, Ružomberok sa pri snahe o vyrovnanie postupne vysúval dopredu. V 81. min zakončil Takáč zvnútra šestnástky, mieril tesne nad. Na opačnej strane hľadal Ratao pred bránou Medveda, pred ktorým Čurma v poslednej chvíli odvrátil na roh. Rušno pred našou bránou bolo v 85. min, keď Šulla zlikvidoval nebezpečnú strelu Ďungela. Ružomberok sa v závere všemožne snažil o vyrovnanie, Regáli mieril po skrumáži po rohu tesne nad. Belasí už víťazstvo udržali a radovali sa zo zisku domáceho pohára. 

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:0 (0:0)

Gól: 48. Ožbolt (z 11 m)

Žlté karty: 53. de Kamps, 68. Ratao, 87. Šulla, 90. Bajrič - 48. Brenkus, 90. Regáli

Rozhodovali: Glova – Bednár, Hrčka

Návšteva: 3624 divákov

Slovan: Šulla – Abena (46. Vernon), Bajrič, Božikov – Medveděv (83. Daniel), Rabiu, de Kamps, Moha (83. Weiss) – Strelec (64. Ratao) – Ožbolt (74. Nono), Medved

Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Twardzik – Kojnok (72. Ďungel), Filinský (72. Takáč), Múdry (80. Kostadinov), Mojžiš – Brenkus (61. Madleňák) – Gerec (80. Kmeť), Regáli

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozrite si prehľad víkendových zápasov.
Pozrite si diskusnú reláciu Téma na TA3.
Pozrite si medailón o našom služobne najstaršom hráčovi.

Neprehliadnite

Na najbližší domáci zápas vás pozývame spolu so spoločnosťou Ticketportal.
Juraj Kucka po zápase v Ružomberku.
Slovan dostal ďalších 206 vstupeniek navyše

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.