Úvod Správy Slovnaft Cup Našou výhodou skúsenosti z veľkých zápasov

Našou výhodou skúsenosti z veľkých zápasov

Jurij Medveděv pred finálovým zápasom s Ružomberkom.

Príprava belasých na finále Slovnaft Cup-u vrcholí. Dnes dopoludnia absolvuje naše mužstvo oficiálny predzápasový tréning na perfektne pripravenom trávniku na Tehelnom poli. Ambícia belasých je jasná – získať pohár a zavŕšiť úspešnú sezónu ziskom double.

„Osobne mám takéto veľké zápasy rád a za celú kabínu môžem povedať, že sa tešíme na finále. Do každého zápasu ideme naplno, no v lige je už o našom titule dávnejšie rozhodnuté, kým teraz nás opäť čaká priamy súboj o trofej. Naším jasným cieľom je získať pohár a zavŕšiť sezónu ziskom double,“ povedal Jurij Medveděv.

Vo finále sa hrá na jeden zápas, v prípade chyby neexistuje priestor na opravu. „Máme v hlave, že sa hrá len na jeden zápas. Každá chyba sa nám môže vypomstiť a musíme využiť každú šancu, ktorú si vytvoríme, aby sme to neskôr neľutovali. Máme už dostatočne skúsené mužstvo, aby sme to zvládli,“ pokračoval náš krajný obranca. V prospech belasých môže hrať aj to, že v tejto sezóne majú skúsenosti s veľkými, európskymi zápasmi. Viackrát boli pod tlakom, no napríklad v odvete proti PAOK ukázali, že aj po mentálnej stránke dokážu zvládnuť vypäté súboje. „Európske skúsenosti nám môžu pomôcť. Získali sme skúsenosti z veľkých zápasov, čo môžeme zúročiť aj vo finále domáceho pohára.“

 

Je zaujímavé, že tretíkrát v tomto kalendárnom roku sa na Tehelnom poli stretneme s Ružomberkom. Predchádzajúce dve konfrontácie sa skončili naším víťazstvom 1:0, vždy po góle zo záverečných minút zápasu. Postavenie oboch tímov v lige stavia belasých do pozície favorita, kabína si však dobre uvedomuje, že vo finále, kde sa hrá na jeden zápas, nehrajú papierové predpoklady takú úlohu. „Ružomberok je dobre organizovaný, hrajú v bloku a je náročné dostať sa cez ich obranu do finálnej fázy. Očakávam, že prídu s podobnou taktikou ako naposledy, keď boli veľmi nepríjemní a nedali nám nič zadarmo. Ak chceme, aby to bol iný zápas než naposledy, potrebujeme dať rýchly gól. Veľmi by nám pomohol. Samozrejme, nemôžeme sa upnúť len na tento čiastkový cieľ. Pokiaľ by sa nám nepodarilo včas otvoriť skóre, naďalej sa budeme držať našej taktiky a veríme, že budeme úspešní.“

Organizátorom finále je SFZ, no hrá sa na Tehelnom poli. Belasí budú doma. „Sme veľmi radi, že finále sa hrá na Tehelnom poli. Doma sme silní, čiže je to pre nás veľké plus,“ pokračoval 24-ročný obranca, ktorý má so Slovanom na konte dva tituly vrátane tohtoročného, no v roku 2018, keď sme pohár naposledy získali, hosťoval v Senici. V kariére zatiaľ nezískal domáci pohár a ani double. „Double som ešte nezískal a nesmierne po ňom túžim. Vieme, že Slovan na double čaká niekoľko rokov a celý tím je odhodlaný vyhrať všetko, čo sa na Slovensku dá,“ uzavrel Jurij Medveděv.

 

 

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Už v nedeľu o 17:30 sa v Trnave odohrá najslávnejšie slovenské derby. Prinášame vám predzápasové preview s asistentom trénera Borisom Kitkom.
Matúš Vojtko nielen o blížiacom sa derby.
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.