Úvod Správy Fanúšikovia Sme veľmi sklamaní

Sme veľmi sklamaní

Záujem o zápas s Michalovcami je ďaleko za očakávaním.

V tejto chvíli je na zápas s Michalovcami predaných len niečo cez 2300 vstupeniek (balíkové vstupenky + jednorazové vstupenky).

Klub nielen v posledných mesiacoch vyvinul enormné úsilie v prospech fanúšikov. Boli sme silným hlasom v prospech dohrania súťaže v čase, keď reálne hrozilo jej zrušenie. Ako prví sme otvorili tému určenia počtu divákov ako percenta z kapacity štadióna. Nebáli sme sa otvárať aj náročnejšie témy, pretože sme cítili, že je správne bojovať za našich priaznivcov. Vždy sme k nim boli ústretoví, otvorení a ak sme cítili, že sa voči nim deje krivda, verejne sme sa ich zastali.

Zostali sme sklamaní. Vyvinuli sme veľa energie, aby sa počet divákov určil ako percento z kapacity štadióna. Realita je taká, že na zápase s Michalovcami sa podľa aktuálneho počtu predaných vstupeniek naplní niečo cez 10 % celkovej kapacity.

„Som veľmi sklamaný. A rovnako to cítia aj hráči, tréneri a všetci v klube. Očakávali sme, že naše spoločné úsilie si vyslúži spätnú väzbu zo strany fanúšikov. Nehovorím, že sme bezchybní, no každý musí uznať, aký posun vpred sme za posledné obdobie urobili. Vždy sme stáli a aj budeme stáť na strane fanúšikov. Investovali sme obrovské množstvo energie, aby sa liga vôbec obnovila a aby sa ľudia mohli vrátiť na tribúny. Osobne som sa do tejto témy vložil a každým dňom som za vás bojoval, pretože som chcel, aby sme sa čím skôr stretli na štadióne. Aj na základe reakcií som očakával, že na oba domáce zápasy po štvormesačnej pauze zaplníme celú dostupnú kapacitu štadióna. O to viac ma sklamal záujem o zápas s Michalovcami,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Na začiatku „koronakrízy“ sme vydali rozhovor o potenciálnych negatívnych ekonomických dopadoch. Vedenie klubu sa potom rozhodlo komunikovať výhradne pozitívne témy a nezaťažovať fanúšikov, ktorým zrejme už tiež vadili negatívne informácie, valiace sa na nich zo všetkých strán. Preto sme počas posledných mesiacoch verejne nehovorili o tom, že ťažká situácia sa vôbec neskončila.

„Kríza zasiahla všetky športové odvetvia i kluby, my nie sme výnimkou. Len sme o tom toľko nehovorili, pretože sme nechceli ľudí zaťažovať negatívnymi myšlienkami. Teraz však považujem za potrebné zdôrazniť, že pri niekoľkomesačnom výpadku príjmov sme stále vo veľmi ťažkej situácii. Robíme, čo môžeme, aby sme túto situáciu zvládli a minimálne udržali úroveň, kam sme sa ako klub dostali. Bez spätnej väzby od ľudí však toto snaženie nemá zmysel. Verili sme, že dvomi domácimi zápasmi s divákmi aspoň čiastočne vykompenzujeme výpadok príjmov a spoločne sa pozitívne naštartujeme pred novou sezónou. Táto sezóna je športovo úspešná, keď sme obhájili titul a dostali sa do skupiny európskeho pohára. Naše nemalé investície do stavby kádra sa vrátili v športových výsledkoch. Zatiaľ sa však nevracajú v číslach návštevnosti, a keď k tomu pripočítame dva zavreté zápasy a pokuty v Európskej lige i pokutu a zavretý štadión po zápase s Trnavou, vychádza nám nemilý obraz. Vážime si našich fanúšikov a ďakujeme aj držiteľom permanentiek, ktorí mali na výber tri možnosti kompenzácie, pričom väčšina si zvolila prvú možnosť a pomohla takto klubu. Potrebujeme však ešte väčšiu podporu aj zo strany ďalších slovanistov. Je nepochopiteľné, že kým v Dunajskej Strede zaplnili v stredu takmer celú dostupnú kapacitu, v Bratislave sa predá len cez dvetisíc vstupeniek. Po tom ako sme Bratislavu úspešne reprezentovali v Európe i doma, je toto sklamaním a otvára nám viacero otázok smerom do budúcna,“ uzavrel Ivan Kmotrík ml.

Zdroj foto: TASR

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aleksandar Čavrič po zápase so Zlatými Moravcami.
Všetko začalo založením v roku 2007 a odvtedy sa z 11teamsports stal jeden z najväčších futbalových online obchodov pre jednotlivcov i celé tímy v Európe.
Pozrite si zostrih a ohlasy po stretnutí s ViOnom.

Neprehliadnite

Guram Kašia po prehre v Žiline.
Čo nás čaká ďalej v Európe?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.