Úvod Správy Fortuna liga Náročné zápasy aj o umení rozpoznať správny moment

Náročné zápasy aj o umení rozpoznať správny moment

Ibrahim Rabiu sa teší na záverečné zápasy sezóny.

V poslednom vzájomnom súboji strelil svoj prvý gól na Tehelnom poli a nasmeroval belasých za víťazstvom 2:0. Ibrahim Rabiu má na zápasy s Dunajskou Stredou príjemné spomienky a v priaznivý výsledok verí aj pred stredajším šlágrom.

„Zápasy s Dunajskou Stredou majú vždy svoj náboj a kvalitu. Mne sa proti tomuto súperovi hrá dobre, v poslednom vzájomnom súboji som skóroval, na čo rád spomínam. Tešíme sa na stredu a urobíme maximum, aby sme domov priviezli tri body. Vieme, že to nebude ľahké, no prijímame túto výzvu a pobijeme sa o priaznivý výsledok,“ povedal Ibrahim Rabiu.

Belasí sú už istí majstri a na tretiu Dunajskú Stredu majú 17-bodový náskok, pričom DAC má istotu účasti v kvalifikácii Európskej ligy. Oba tímy sa prezentujú futbalovo, a tak sa môžu fanúšikovia v stredu večer (výkop o 20:00) tešiť na zaujímavé meranie síl. „Hrať proti tímom, ktoré len bránia, je náročné a niekedy to predstavuje skúšku trpezlivosti. Očakávam, že Dunajská Streda bude hrať otvorenejšie a nezameria sa len na defenzívu. Môže to byť zaujímavý, no zároveň náročný zápas. V takýchto dueloch je kľúčové rozpoznať správny moment, kedy zaútočiť, a kedy naopak dobre brániť, aby sme dokázali pokryť nebezpečných hráčov súpera a udrieť aj z rýchlych brejkov,“ hovorí Ibrahim Rabiu, podľa ktorého je však každé meranie síl výzvou. „Pre Slovan neexistujú v lige malé alebo veľké zápasy. Všetky zápasy sú pre nás významné. V prvom rade totiž hráme za seba a svojimi výkonmi, gólmi a víťazstvami sa snažíme naučiť ľudí, aby sa chodili pozerať prioritne na nás, a nie na súpera. A keď už hovoríme o našich súperoch, tak všetci v lige sa chcú na nás vytiahnuť, čiže žiaden duel nie je ľahký.“

Pilier nášho stredu poľa absolvoval v oboch ligových dueloch po reštarte plnú minutáž a svojím typickým spôsobom režíruje akcie belasých. Na ihrisku sa v súčasnosti cíti veľmi dobre. „Keď si užívaš to, čo robíš, vtedy dokážeš zo seba vydať to najlepšie. Ja si v súčasnosti naplno užívam futbal a snažím sa odviesť čo najlepšiu prácu pre tím. Som rád, že po dlhej pauze sa súťaž opäť rozbehla. Z pohľadu hráča by som povedal, že sme v procese k návratu do formy, v ktorej sme sa prezentovali počas tejto sezóny. Na každom tréningu pracujeme tak, aby sme aj v zápasoch hrali lepšie,“ pokračuje 29-ročný Nigérijčan.

Belasých čaká „super-záver“ sezóny, keď v rozmedzí jedenástich dní odohrajú štyri zápasy. Priaznivé pre nich je, že v stredu naposledy pocestujú na ihrisko súpera. Potom už budú hrať len doma na Tehelnom poli, kam ich môžu prísť podporiť aj fanúšikovia. „Tešíme sa na záverečné zápasy sezóny, budú to zaujímavé merania síl. Našou ambíciou je zvíťaziť v zostávajúcich ligových kolách a získať pohár. Chceme tento čas využiť na maximum, aby sme sa dostali do najlepšej formy pred letom a predkolami európskych pohárov. Očakávame, že nás doma prídu podporiť aj fanúšikovia, veď sme pred nimi nehrali štyri mesiace, čo je naozaj dlho,“ uzavrel Ibrahim Rabiu.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Alen Ožbolt si zopakoval minulý rok.
Názory trénerov po finále Slovnaft Cup-u 2019/20 ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok (1:0).
ŠK Slovan Bratislava zvíťazil vo finále Slovnaft Cup-u nad Ružomberkom 1:0.

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.