Úvod Správy Fortuna liga Výzvou finále pohára i zostávajúce ligové zápasy

Výzvou finále pohára i zostávajúce ligové zápasy

Belasí sa pripravujú na záverečné zápasy sezóny.

Tri ligové zápasy a finále domáceho pohára – taký je program belasých na najbližšie dva týždne. Na vyvrcholenie sezóny sa dôkladne pripravujú, keďže aj pri majstrovskej definitíve majú pred sebou ďalšie ciele. 

Šláger v Dunajskej Strede sa presunul na stredu, čomu realizačný tím prispôsobil aj tréningový proces. „Zareagovali sme a tréningový plán prešiel miernou úpravou. Vo štvrtok sme mali klasický tréning a v piatok sme si medzi sebou zahrali modelovaný zápas. Takéto zápasy v rámci nášho tímu majú vysokú kvalitu a môžu pomôcť hráčom, ktorí mali výpadok a potrebujú dohnať zameškané,“ povedal tréner Ján Kozák ml.

Program bude nasledovný – v stredu liga v Dunajskej Strede (VSTUPENKY), v sobotu doma liga s Michalovcami (VSTUPENKY), v stredu finále pohára s Ružomberkom a potom v sobotu záverečné ligové kolo s Trnavou (VSTUPENKY). „Chceme získať pohár a uspieť v zostávajúcich ligových dueloch. Toto obdobie vnímame aj ako určitú predprípravu na Európu, snažíme sa zlepšovať po všetkých stránkach. Vieme, že po hernej stránke to ešte stále nie je ono. Ak však ľudia sledujú povedzme aj zápasy v zahraničí, tak si môžu všimnúť, že po dlhej pauze to ešte nikde nie je úplne ideálne. Musíme preto pracovať tak, aby sme boli čo najlepšie pripravení na leto. Kvalifikačné kolá európskych pohárov sa hrajú len na jeden zápas, čo je trochu zvláštne, keďže celý rok sa na niečo pripravujete a potom sa rozhodne v jednom stretnutí. Berieme to však ako fakt.“

Vo finále pohára sa 8. júla na Tehelnom poli stretneme s Ružomberkom. Paradoxne, s rovnakým súperom sme doma hrali v marci i v prvom kole po reštarte, v oboch dueloch sme zvíťazili 1:0 gólmi zo záverečných minút. „Je zaujímavé, že sa v tomto roku už tretíkrát stretneme doma s Ružomberkom. Predchádzajúce dva zápasy sme strhli na našu stranu až v závere, no v oboch sme mali hernú prevahu. Čaká nás veľmi náročné finále. Ružomberok má po taktickej stránke výborne pripravené mužstvo a hráčov, ktorí nevypustia ani jeden súboj a idú vždy nadoraz. Finále sa hrá na Tehelnom poli, kde sme silní. Verím, že to potvrdíme a získame pohár,“ pokračoval tréner belasých.

Pozitívom je vývoj zdravotného stavu mužstva. V Zlatých Moravciach sa po zraneniach vrátili do hry Rafael Ratao, Aleksandar Čavrič či Joeri de Kamps. „Aj v piatkovom modelovanom zápase nastúpili títo hráči normálne od začiatku, v závere sme im trochu znížili minutáž, no necítili žiadne ťažkosti. Môžeme s nimi teda počítať aj na záverečnú fázu sezóny, z čoho sa veľmi teším, pretože sú pre nás veľmi dôležití,“ hovorí tréner belasých, ktorý však dlhodobo nemôže poslať do hry Filipa Lichého, ktorý sa zotavuje zo zranenia kolena. „Filip vzal zranenie ako rozumný chlap. Vie, že nie je prvý ani posledný, komu sa niečo také stalo. Snažíme sa mu pomáhať ako vieme. V takých chvíľach si hráč uvedomí, že musí trénovať dvakrát viac než keď je zdravý. Filip poctivo napreduje v rekonvalescencii, verím, že všetko zvládne a opäť ho uvidíme na ihrisku,“ uzavrel Ján Kozák ml.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Slovan si poistil služby svojho odchovanca.
Filip Lichý na štarte zimnej prípravy.
Vasil Božikov na štarte zimnej prípravy.

Neprehliadnite

Rozhovor s generálnym riaditeľom klubu Ivanom Kmotríkom ml.
Tréner Darko Milanič v rozhovore po skončení jesennej časti.
ŠK Slovan zdolal Žilinu 3:2.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.