Úvod Správy Slovnaft Cup V Slovane aj kvôli fanúšikom

V Slovane aj kvôli fanúšikom

Vladimír Weiss ml. pri svojom debute v základnej zostave aj s premiérovým súťažným gólom v belasom.

Belasí zvládli odvetu semifinále so Zlatými Moravcami a 8. júla sa na Tehelnom poli môžu tešiť na finále pohára, v ktorom vyzvú lepšieho z dvojice Ružomberok/Dunajskú Stredu. V priebehu jedného týždňa (4. – 11. júl) sa tak až trikrát predstavíme na domácom trávniku!

Popri postupe do finále rezonuje aj premiérový súťažný gól Vladimíra Weissa v belasom. V druhom polčase skóroval z penalty, keď brankára s prehľadom poslal na opačnú stranu a umiestnil loptu k ľavej žrdi. „Neboli sme vopred dohodnutí, kto penaltu kopne. Loptu si vzal Ezekiel Henty, spýtal som sa ho, či môžem kopať. Potom som sa opýtal Nona, ktorý je v klube dlhšie než ja a zvykne zahrávať tieto situácie. Ezekiel aj Nono súhlasili a nechali mi penaltu, za čo im patrí veľká vďaka. Gól som potreboval a som rád, že tam padol,“ povedal Vladimír Weiss po stretnutí. Sám však zdôraznil, že určite nebol dôležitý len jeho presný zásah. „V prvom rade je dôležitý postup do finále. Zlaté Moravce potvrdili to, čo sme od nich očakávali. Boli nepríjemní, bojovní, bolo tam veľa osobných súbojov. Veľmi nám pomohol prvý gól. Teším sa, že sme zvládli aj odvetu, neinkasovali sme a už sa môžeme tešiť na finálový súboj.“

Účastník záverečných turnajov MS 2010 i ME 2016 prvýkrát nastúpil v základnej zostave belasých. Na ľavom krídle odohral 70 minút. „Tréner mi hovoril, že v Žiline ešte naskočím z lavičky, no dnes to otestujeme minimálne na 60 minút. Vydržal som 70, cítil som sa dobre, uvidíme aká bude reakcia tela, no momentálne je všetko ako má byť. Zo zápasu na zápas sa cítim lepšie. Dôležité je, že to, čo ma limitovalo, je preč. Ešte sa musím dostať do formy, v akej sa poznám, a potom budem môcť byť aj ja spokojný,“ hovorí 66-násobný slovenský reprezentant.

Belasí už majú v rukách titul a stále sú aj v hre o pohárovú trofej. Pre Vladimíra Weissa je to zatiaľ vydarený začiatok pôsobenia v Slovane – stihol sa vrátiť do hry ešte počas tejto sezóny a po titule môže získať aj pohár. „Nebudem zahmlievať, aj ja si uvedomujem, že máme šancu získať double, ktoré by bolo krásne. Ako som však už viackrát povedal, je to hlavne o chalanoch, ktorí boli v klube od začiatku sezóny a vybojovali si to. Určite by som sa však veľmi potešil, ak by sme vyhrali aj pohár. Pokiaľ sa vo finále dostanem na ihrisko, urobím maximum, aby som k tomu prispel.“

V stredu je na programe druhá odveta medzi Ružomberkom a Dunajskou Stredou. Prvý zápas na Žitnom ostrove sa skončil 1:1, miernu výhodu majú pred odvetou Liptáci. „Nemám žiadnu preferenciu na meno finálového súpera. Predovšetkým sa teším na finále, pretože takéto najťažšie zápasy mám zároveň aj najradšej,“ pokračuje Vladimír Weiss. V priebehu týždňa sa belasí hneď trikrát predstavia na Tehelnom poli – v sobotu 4. júla privítajú v lige Michalovce, v stredu 8. júla jedného z dua Ružomberok/Dunajská Streda vo finále pohára a v sobotu 11. júla v záverečnom kole a pri oslavách titulu Trnavu. Vlado Weiss má jedno úprimné prianie. „Fanúšikovia boli jedným z dôvodov, pre ktoré som podpísal so Slovanom. Očakávam ich rovnako ako oni očakávajú mňa. Veľmi sa teším na prvé ozajstné stretnutie s našimi fanúšikmi. Verím, že už na Michalovce bude čo najviac ľudí, pretože až to pre mňa bude reálny a skutočný debut v Slovane. Na Tehelnom poli a pred našimi fanúšikmi. Už sa neviem dočkať. Verím, že na júlové zápasy naši priaznivci zaplnia dostupnú kapacitu štadióna,“ uzavrel rodený Bratislavčan.

Pripomíname, že voľný predaj balíkovej vstupenky na zápasy s Michalovcami a Trnavou spustíme v piatok.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Už v nedeľu o 17:30 sa v Trnave odohrá najslávnejšie slovenské derby. Prinášame vám predzápasové preview s asistentom trénera Borisom Kitkom.
Matúš Vojtko nielen o blížiacom sa derby.
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.