Úvod Správy Slovnaft Cup Aj v odvete za víťazstvom

Aj v odvete za víťazstvom

Belasí sa v utorok o 18:00 predstavia v Zlatých Moravciach.

Okamžite po majstrovskej definitíve musia slovanisti preladiť na domáci pohár. V odvete semifinále Slovnaft Cup-u sa v utorok o 18:00 predstavia v Zlatých Moravciach. Prvý zápas sa skončil 4:1 v prospech belasých.

Priamy prenos zo stretnutia odvysiela RTVS na Dvojke, internetový prenos bude dostupný na Futbalnet.TV.

Do odvety tak máme výhodnú pozíciu a trojgólový náskok, avšak nesmieme nič podceniť. „Máme náskok, no v odvete nič nepodceníme. Vieme, že Zlaté Moravce sú doma silnejšie než vonku, nečaká nás nič jednoduché. Určite nebudeme kalkulovať. V odvete chceme zvíťaziť a postúpiť do finále,“ hovorí tréner Ján Kozák ml., ktorý už po sobote avizoval, že sezóna sa rozhodne nekončí. Skôr naopak, belasí majú aj po majstrovskej definitíve pred sebou ďalšie ciele. „Zápasov je už do konca sezóny menej než sme predpokladali, o to je každý dôležitejší. Pohár je ďalšia výzva. Trénovali sme už v nedeľu, v príprave na zápas sme si nemohli dovoliť nič podceniť.“

Belasí majú široký káder a hráči sa zdravo bijú o svoje miesta. Aj v pohári môžeme očakávať určitú rotáciu zostavy. „Zostava sa bude meniť, no konkrétny počet zmien vopred hovoriť nebudem. Priestor dostanú hráči, ktorí výborne trénujú, nech majú šancu ukázať, akú majú formu.“

Do hry by sa mohli vrátiť aj futbalisti, ktorí posledné duely vynechali pre zdravotné ťažkosti. „Dlhodobo nám chýba Filip Lichý. Ďalší hráči, ktorí vynechali posledné zápasy, už trénujú s tímom. Je výborné, že v pohári máme k dispozícii päť striedaní, čo je príležitosť práve pre hráčov, ktorí boli dlhšie mimo hry alebo sa vracajú po zdravotných ťažkostiach. Aj oni dostanú zajtra šancu,“ pokračoval tréner belasých, ktorý si uvedomuje, že po sobotňajšej eufórii nie je také ľahké okamžite preladiť myseľ na pohárovú súťaž. „Je našou úlohou pripraviť hráčov aj v tomto smere. Nie je to ľahké, keď splníte nejaký cieľ a v hlave ešte máte priaznivý výsledok z prvého zápasu. My však k zápasu pristúpime s plnou vážnosťou a hráčov pripravíme tak, aby to tak na ihrisku vyzeralo,“ uzavrel Ján Kozák ml.

Doplníme, že počas víkendu Zlaté Moravce prehrali doma s Trenčínom 2:3. 

Fakty z prvého zápasu

ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce 4:1 (2:1)

Góly: 8. a 28. Ožbolt, 73. Medved, 83. Strelec – 14. Cmiljanič

Žlté karty: 85. Ďubek, 88. Brašeň (obaja ViOn)

Rozhodovali: Glova – Bednár, Ádám

Slovan: Šulla – Medveděv, Bajrič, Božikov, Vernon – Nono (71. Mustafič), Rabiu – Daniel (46. Weiss), Holman (78. Strelec), Moha – Ožbolt (71. Medved)

ViOn: Pindroch – Hrnčár, Tóth, Asanovič, Chren – Grozdanovski (78. Ďubek), Sloboda, Richtárech (58. Duga) – Kovaľ (58. Švec), Brašeň - Cmiljanič (78. Válovčan)

Dôležité informácie

Odveta semifinále Slovnaft Cup-u 2019/20 FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava sa odohrá v utorok 23. júna o 18:00 a povedie ho rozhodcovská trojica Kráľovič – Weiss, Žákech. Priamy prenos zo stretnutia odvysiela RTVS na Dvojke, internetový prenos bude dostupný na Futbalnet.TV.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Už v nedeľu o 17:30 sa v Trnave odohrá najslávnejšie slovenské derby. Prinášame vám predzápasové preview s asistentom trénera Borisom Kitkom.
Matúš Vojtko nielen o blížiacom sa derby.
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.