Úvod Správy Slovnaft Cup Už myslíme na pohár

Už myslíme na pohár

Alen Mustafič sa teší zo svojho premiérového ligového štartu v belasom.

Mladý stredopoliar z Bosny a Hercegoviny si v sobotu proti Žiline pripísal premiérový ligový štart v belasom. A hneď nastúpil v základnej zostave, odohral plných 90 minút a prihral na gól Mohovi. Alen Mustafič sa teší z ligovej premiéry, no už sa podobne ako ostatní hráči koncentruje na pohárovú odvetu.

Belasí nič nepodceňujú. Už v nedeľu trénovali a pripravujú sa na utorkovú odvetu (18:00, priamy prenos na RTVS) semifinále v Zlatých Moravciach. „Samozrejme, po majstrovskej definitíve sme sa tešili, avšak v hlavách sme mali, že nás už v utorok čaká ďalší dôležitý zápas. Nič nepodceňujeme a na odvetu sa zodpovedne pripravujeme. Vo futbale ide všetko rýchlo, preto akokoľvek pekná sobota je už minulosťou, teraz myslíme len na utorok a na nový zápas,“ hovorí Alen Mustafič.

Do odvety si z domu vezieme víťazstvo 4:1. „Východisková pozícia je veľmi dobrá, ale ešte nie sme vo finále. Aj v odvete pôjdeme za víťazstvom, určite nebudeme nijako kalkulovať. V Slovane som síce len krátko, no veľmi rýchlo som pochopil, že v najslávnejšom slovenskom klube je v každom zápase cieľom len víťazstvo. V pohárovej odvete to nebude iné.“ 

Vráťme sa ešte krátko k sobote. Alen Mustafič si vôbec prvý súťažný štart v belasom pripísal v pohári, keď prišiel na záverečnú dvadsaťminútovku. V Žiline už bol v základnej zostave, v strede poľa vytvoril dvojičku s Ibrahimom Rabiom. „Som veľmi šťastný, že mi tréner v tomto veľkom zápase, kde sme mohli rozhodnúť o titule, dal dôveru a šancu hrať od začiatku. Snažil som sa byť pokojný, prezentovať sa tým, v čom som dobrý, a hrať jednoducho. Na ihrisku som sa cítil veľmi dobre,“ povedal mládežnícky reprezentant Bosny a Hercegoviny, ktorý prihral Mohovi na tretí gól. „Videl som voľný priestor, snažil som sa ho využiť a našiel som Mohu. On už ukázal, akú má kvalitu a dal pekný gól,“ usmieva sa rodák z mesta Tuzla.

Alen je majstrom druhý rok po sebe, pred rokom oslavoval v FK Sarajevo. „Snom každého futbalistu je vyhrávať trofeje a tituly. Práve tie sa na konci počítajú. Vážim si, že môžem byť pri tomto úspechu Slovana Bratislava,“ uzavrel Alen Mustafič.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.
Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.