Úvod Správy Slovnaft Cup Už myslíme na pohár

Už myslíme na pohár

Alen Mustafič sa teší zo svojho premiérového ligového štartu v belasom.

Mladý stredopoliar z Bosny a Hercegoviny si v sobotu proti Žiline pripísal premiérový ligový štart v belasom. A hneď nastúpil v základnej zostave, odohral plných 90 minút a prihral na gól Mohovi. Alen Mustafič sa teší z ligovej premiéry, no už sa podobne ako ostatní hráči koncentruje na pohárovú odvetu.

Belasí nič nepodceňujú. Už v nedeľu trénovali a pripravujú sa na utorkovú odvetu (18:00, priamy prenos na RTVS) semifinále v Zlatých Moravciach. „Samozrejme, po majstrovskej definitíve sme sa tešili, avšak v hlavách sme mali, že nás už v utorok čaká ďalší dôležitý zápas. Nič nepodceňujeme a na odvetu sa zodpovedne pripravujeme. Vo futbale ide všetko rýchlo, preto akokoľvek pekná sobota je už minulosťou, teraz myslíme len na utorok a na nový zápas,“ hovorí Alen Mustafič.

Do odvety si z domu vezieme víťazstvo 4:1. „Východisková pozícia je veľmi dobrá, ale ešte nie sme vo finále. Aj v odvete pôjdeme za víťazstvom, určite nebudeme nijako kalkulovať. V Slovane som síce len krátko, no veľmi rýchlo som pochopil, že v najslávnejšom slovenskom klube je v každom zápase cieľom len víťazstvo. V pohárovej odvete to nebude iné.“ 

Vráťme sa ešte krátko k sobote. Alen Mustafič si vôbec prvý súťažný štart v belasom pripísal v pohári, keď prišiel na záverečnú dvadsaťminútovku. V Žiline už bol v základnej zostave, v strede poľa vytvoril dvojičku s Ibrahimom Rabiom. „Som veľmi šťastný, že mi tréner v tomto veľkom zápase, kde sme mohli rozhodnúť o titule, dal dôveru a šancu hrať od začiatku. Snažil som sa byť pokojný, prezentovať sa tým, v čom som dobrý, a hrať jednoducho. Na ihrisku som sa cítil veľmi dobre,“ povedal mládežnícky reprezentant Bosny a Hercegoviny, ktorý prihral Mohovi na tretí gól. „Videl som voľný priestor, snažil som sa ho využiť a našiel som Mohu. On už ukázal, akú má kvalitu a dal pekný gól,“ usmieva sa rodák z mesta Tuzla.

Alen je majstrom druhý rok po sebe, pred rokom oslavoval v FK Sarajevo. „Snom každého futbalistu je vyhrávať trofeje a tituly. Práve tie sa na konci počítajú. Vážim si, že môžem byť pri tomto úspechu Slovana Bratislava,“ uzavrel Alen Mustafič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Žan Medved v rozhovore po zápase so Sereďou.
Názory trénerov po zápase 10. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď (3:0).
ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Sereďou 3:0.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.