Úvod Správy Fortuna liga Titul chutí inak než pred rokom

Titul chutí inak než pred rokom

Kenan Bajrič vníma túto sezónu ako zatiaľ doteraz najnáročnejšiu, no zároveň najkrajšiu.

Nebolo to presne do roka a do dňa, avšak na rovnakom mieste a podobným spôsobom. Belasí opäť pridali majstrovskú definitívu na ihrisku Žiliny a opäť tam strelili tri góly. Škoda, že na štadióne tentoraz nemohli byť fanúšikovia, s ktorými by oslavy titulu boli ešte oveľa krajšie. Titul si však spoločne na Tehelnom poli budeme môcť užiť v júlovom derby s Trnavou...

Belasí od úvodného hvizdu dokazovali, že si do Žiliny prišli po víťazstvo. Naše mužstvo nekalkulovalo s remízou, ktorá by tiež zaručila titul. „Sme radi, že sme definitívu pridali takýmto spôsobom. Zvíťazili sme v priamom súboji prvého tímu tabuľky s druhým. Nebolo to jednoduché, Žilina kládla odpor, no zápas sme kontrolovali a boli sme celý čas lepší,“ hovorí Kenan Bajrič.

Slovinský stopér otváral skóre dnešného stretnutia. Práve jeho rýchly gól už z piatej minúty udal tón zápasu, slovanisti sa dostali do hernej pohody a jasne smerovali za majstrovskou definitívou. „Pri góle to bola trochu šialená situácia (úsmev). Dávid Holman poslal zo štandardnej situácie prudkú loptu, tú zasiahol Lucas Lovat a potom som ju ešte usmernil do siete. Rýchly gól nám určite pomohol, hneď sme získali výhodu na našu stranu. Teším sa, že som takto pomohol mužstvu.“

Po stretnutí si hráči zakričali vo víťaznom klbku, veľké oslavy sa však dnes konať nebudú. V nedeľu je na programe tréning a už v utorok odveta pohárového semifinále so Zlatými Moravcami. „Tešíme sa, emócie po zisku titulu sú vždy silné. Je jedno, či definitívu získate v poslednom kole alebo takto skoro ako my, ten pocit je vždy rovnaký. Určite však dneškom nekončí sezóna. Ešte pred nadstavbou sme si jasne povedali, že chceme vyhrať každý zápas, navyše ešte máme domáci pohár. Takže dnes sa môžeme radovať, ale zajtra budeme opäť makať,“ vyhlásil člen širšieho kádra slovinskej reprezentácie.

Kenan Bajrič bol aj v minuloročnom majstrovskom výbere. V čom je táto sezóna odlišná od tej predchádzajúcej? „Každý titul si cením, no tento chutí inak než minuloročný. Určite nielen za seba môžem povedať, že táto sezóna je zatiaľ najnáročnejšia, no zároveň jedna z najkrajších v doterajšej kariére. Stalo sa veľa vecí. Na jeseň sme dosiahli úspech v Európe, celý čas sme sa držali na prvom mieste, potom však prišla vynútená trojmesačná pauza, počas ktorej sme nevedeli, kedy sa vôbec začne hrať. Sme veľmi radi, že po tom všetkom sme sa dnes mohli radovať,“ pripomína náš stredný obranca. „Za titulom je veľa tvrdej práce. Na jeseň sme prakticky každé tri dni hrali zápas a keďže bola domáca liga popri európskych povinnostiach našou prioritou, išli sme vždy naplno a za víťazstvom. Často to nebolo jednoduché, ale zvládli sme to. Zaslúžene sa môžeme tešiť z ďalšej trofeje v bohatej histórii klubu,“ uzavrel Kenan Bajrič.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí v sobotu o 18:00 privítajú v poslednom kole sezóny Trnavu.
Alen Ožbolt si zopakoval minulý rok.
Názory trénerov po finále Slovnaft Cup-u 2019/20 ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok (1:0).

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.