Úvod Správy Niké liga Potvrdili sme, že titul je v správnych rukách

Potvrdili sme, že titul je v správnych rukách

Názory trénerov po zápase 2. kola nadstavby Fortuna ligy 2019/20 MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:3).

Ján Kozák ml., tréner Slovana: „Vedeli sme, o čo dnes hráme. Do Žiliny sme šli s úmyslom zvíťaziť. V prvom polčase hral súper vo vysokom tempe, nemali sme toľko priestoru, domáci hráči išli na sto percent, nebolo to pre nás ľahké. Vďaka našej kvalite sme využili príležitosti, ktoré sme si vypracovali. Škoda inkasovaného gólu tesne pred polčasom. Cez prestávku sme si ešte raz povedali o čo hráme a hráčom sme pripomenuli, že domáce mužstvo nevydrží celý zápas v nastavenom tempe z prvého polčasu. V druhom polčase sme mali hru pod kontrolou, vypracovali sme si výborné príležitosti, škoda, že sme ich nevyužili. Tešíme sa, v šlágri kola u druhého tímu sme zvíťazili a potvrdili sme, že titul je v správnych rukách.

Nechcem vyzdvihovať jednotlivcov, pretože futbal je kolektívny šport. Títo hráči prvýkrát zažili tak náročnú sezónu, najmä v rámci jesene, keď sme prakticky každý tretí deň hrali zápas. Všetci si zaslúžia absolutórium, vždy hrali so srdcom a veľmi dobre. Poznám všetkých trénerov v lige, všetci pracujú výborne a pre každého sú duely so Slovanom vrcholmi sezóny, každý sa na nás chce vytiahnuť. Ak by chlapci nepristupovali k svojim povinnostiam tak ako mali, určite by sme titul neoslavovali takto skoro.

Vážim si šancu viesť Slovan Bratislava. V tejto sezóne nám zatiaľ vyšla európska i ligová súťaž, ešte nás však čaká domáci pohár a zostávajúce ligové zápasy. Je to môj prvý titul, túto sezónu vnímam ako vysnívanú a veľmi si ju vážim.“

Pavol Staňo, tréner Žiliny: „V prvom aj druhom polčase sme hrali vo vysokom tempe. Slovan má však naozaj kvalitných hráčov, ktorí dokážu premeniť príležitosti. Práve vo finálnej fáze bol medzi nami najväčší rozdiel. Myslím si, že to bol z našej strany sympatický výkon, chlapci sa snažili udržať intenzitu hry. Škoda, že kontaktný gól neprišiel skôr, možno by sme priebeh ešte zdramatizovali. Náš futbal sa ľuďom, ktorí nám fandia, musel páčiť, a touto cestou chceme ďalej ísť. Ďakujem hráčom za výkon a gratulujem Slovanu.“

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava ´B´3:1.