Úvod Správy Slovnaft Cup Konkurencia je výborná

Konkurencia je výborná

David Strelec sa v prvom štarte v A-tíme po zranení hneď uviedol gólom.

V súťažnom zápase nastúpil za A-mužstvo prvýkrát od októbra 2019 a potreboval len päť minút, aby bol jeho návrat aj gólový. David Strelec sa zotavil zo zdravotných ťažkostí a v súboji so Zlatými Moravcami vybehol na záverečných 12 minút.

Zaradil sa na podhrotovú pozíciu, kde si výborne rozumel predovšetkým s Vladimírom Weissom. „Veľmi som sa tešil. Prekonal som dlhodobé zranenie, potom som sa dal dokopy, prišlo však prerušenie súťaže. Aj počas tohto obdobia som poctivo makal, no návrat do hry oddialili ďalšie menšie zdravotné komplikácie. Už som však v poriadku a budem si vážiť každú minútu na ihrisku,“ povedal David Strelec po pohárovom stretnutí.

Belasí boli v prvom súboji so Zlatými Moravcami celý čas lepší a aktívnejší. Je mimoriadne dôležité, že v záverečnej fáze zápasu pridali dva góly a vytvorili si výbornú pozíciu do odvety. O posledný gólový zápis sa postaral David Strelec. Peknou prihrávkou vysunul Žana Medveda, ten síce Pindrocha neprekonal, no Strelec sledoval loptu a pomedzi brankára a obrancov ju napálil do siete. Upravil tak na konečných 4:1. „Otočil som sa s loptou v strede a poslal som kolmicu Žanovi. Pokračoval som v behu smerom na súperovu bránu, čo sa mi vyplatilo. Dostala sa ku mne odrazená lopta a trafil som to dobre pomedzi brankára a brániacich hráčov,“ opísal šťastný strelec svoj presný zásah.

Na poste útočníka panuje v Slovane silná konkurencia, čo sa prejavilo aj na tom, že v pohári sa presadili hneď traja útočníci. „Konkurencia je pre každého hráča prospešná. Snažíme sa posúvať jeden druhého aj na tréningu. Ak dá jeden útočník dva góly, tak ďalší chce dať tri a podobne. Je to výborné. Zdravá konkurencia zvyšuje motiváciu a aj kvalitu hráčov.“

Z Davida Strelca po včerajšom stretnutí priam sršala radosť z návratu do hry i z presného zásahu. Počas prerušenia súťaže si nechal dlhší zostrih, ktorý mu zdá sa priniesol šťastie. „Je to veľké nadšenie, vážim si, že som dostal šancu. Po tej dlhej pauze mám veľkú chuť do futbalu. Po tomto zápase som sa plánoval ostrihať a vrátiť k pôvodnému účesu, no uvidíme, dlhšie vlasy možno prinesú šťastie,“ uzavrel slovenský reprezentant do 21 rokov.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Už v nedeľu o 17:30 sa v Trnave odohrá najslávnejšie slovenské derby. Prinášame vám predzápasové preview s asistentom trénera Borisom Kitkom.
Matúš Vojtko nielen o blížiacom sa derby.
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.