Úvod Správy Slovnaft Cup Dvojgólový Ožbolt: Teraz musím makať ešte tvrdšie

Dvojgólový Ožbolt: Teraz musím makať ešte tvrdšie

Alen Ožbolt v pohárovom súboji so Zlatými Moravcami zažiaril dvomi gólmi.

Belasí urobili v prvom súboji so Zlatými Moravcami výrazný krok k postupu do finále. Súpera zasypali spŕškou streleckých pokusov (celkom 21) a tentoraz sa aj roztrhlo vrece s gólmi. O dva presné zásahy, svoje premiérové súťažné v drese Slovana, sa postaral útočník Alen Ožbolt.

„Dominovali sme a počas celých deväťdesiatich minút sme dokázali udržať vysoké tempo hry. Bolo vidno, že v závere sme súpera vyslovene unavili. Vytvorili sme si veľa šancí a celkovo si myslím, že to bol pekný futbal. Mohli sme vyhrať aj výraznejšie, no 4:1 je dobrý výsledok pred odvetou. Nesmieme však nič podceniť, aj v odvete pôjdeme za víťazstvom,“ hovorí slovinský útočník.

Alen pri prvom góle pohotovo dorazil strelu Dávida Holmana, druhému presnému zásahu predchádzala krásna kombinácia. Lopta putovala nasledovne: Moha prihral Ožboltovi, ten z prvej vrátil Mohovi, ktorý zase z prvej opäť prihral pred bránu Ožboltovi. Alen si loptu ešte posunul a ľavačkou nezadržateľne trafil k bližšej žrdi. „Keď hrá súper v hlbokom bloku, tak nie je veľa priestoru za obranou. Musíme preto skúšať takéto kombinácie, ktorými dokážeme rozleptať obranu. Sú to natrénované veci a je skvelé, že nám to s Mohom takto vyšlo,“ tak videl šťastný strelec svoj druhý presný zásah.

Všetky štyri góly belasých strelili útočníci, keď ešte po presnom zásahu pridali Žan Medved a David Strelec. „Vždy je dobré, keď je na mojej pozícii silná konkurencia. V prvom rade mi záleží na tom, aby sme vyhrávali a doprajem aj ostatným chalanom. Veľmi sa teším z týchto dvoch gólov, ktoré budú prospešné pre moju sebadôveru. Teraz však musím makať ešte tvrdšie, aby som pridal ďalšie góly,“ vyhlásil Alen Ožbolt, ktorý súťažný gólový debut síce zažil na Tehelnom poli, kde však z dôvodu aktuálnych obmedzení stále nemohli byť fanúšikovia. Absenciu fanúšikov sme opäť pripomenuli odkazmi na LED perimetri ako „Futbal neprežije bez fanúšikov,“ či „Vráťte nám náš futbal.“

Chorály priaznivcov nahradili aspoň nahrávky fandenia z reproduktorov, aby na štadióne nebolo úplné ticho. „Tehelné pole je krásny štadión, hrá sa mi tam veľmi dobre. Škoda, že s nami nemohli byť aj fanúšikovia. Najprv som bol prekvapený, odkiaľ vychádzajú tie chorály, no Kenan Bajrič mi potom povedal, že z reproduktorov. Je to zaujímavé, určite lepšie, než keby bolo úplné ticho. Všetci v kabíne veríme, že naši fanúšikovia sa budú môcť vrátiť na tribúny. Veľmi nám chýbajú,“ uzavrel Alen Ožbolt.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Už v nedeľu o 17:30 sa v Trnave odohrá najslávnejšie slovenské derby. Prinášame vám predzápasové preview s asistentom trénera Borisom Kitkom.
Matúš Vojtko nielen o blížiacom sa derby.
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.