Úvod Správy Slovnaft Cup Tešíme sa na každý zápas

Tešíme sa na každý zápas

Belasí sa už zajtra opäť predstavia v súťažnom zápase.

Po takmer sto dňoch bez futbalu je súťažný zápas stále niečím, čo vzbudzuje ešte väčšie očakávanie a nadšenie než v čase, keď mnohí vnímali šport ako samozrejmosť. Futbal sa vracia anglickým týždňom, belasí sa už intenzívne pripravujú na utorkové prvé semifinále Slovnaft Cup-u so Zlatými Moravcami.

Hneď po zápase s Ružomberkom myšlienky realizačného tímu i hráčov smerovali k poháru. Semifinále sa hrá na odvety, v prvom zápase budeme mať výhodu domáceho prostredia. „Aj počas minulého leta sme v kvalifikačných kolách Európskej ligy vždy začínali doma. Vo všetkých troch prípadoch sme postúpili ďalej, v tomto trende chceme pokračovať,“ hovorí Dávid Holman, ktorému sa proti Zlatým Moravciam darí. Skóroval v troch zo štyroch posledných vzájomných dueloch, z toho dva góly mali prívlastok víťazný. Peknou strelou k žrdi rozhodol aj doteraz posledné meranie síl v Zlatých Moravciach, kde sme v novembri 2019 uspeli 1:0. „Proti Zlatým Moravciam sa mi darí, no neberiem ich ako svojho obľúbeného súpera. Vážim si každý štart a vždy sa teším, keď nastúpim za Slovan. A vôbec nezáleží, proti komu práve hráme.“

Belasí v nedeľu i pondelok trénovali a snažili sa čo najlepšie pripraviť na druhý zápas v rozmedzí pár dní. S anglickými týždňami majú naši hráči v tejto sezóne bohaté skúsenosti. „Počas vynútenej prestávky som zažil asi najdlhšiu prípravu v živote (úsmev). Preto sa naozaj tešíme, že sa futbal vracia a rovno anglickým týždňom. Neplatia a neexistujú žiadne výhovorky. Sme profesionáli, každého povinnosťou bolo po sobote čo najrýchlejšie načerpať sily a stopercentne sa pripraviť na utorok. Mali by sme sa tešiť, že hráme zápasy a neriešiť nič ostatné.“

V pohári platí pohárová matematika, všetci teda vedia, čo je v prvom domácom zápase dôležité. „Určite nás nečaká nič jednoduché. Predpokladám, že Zlaté Moravce sa zamerajú najmä na defenzívu a brejky. Potrebujeme byť naplno koncentrovaní a kompaktní. Verím, že sa nám tentoraz podarí rýchlejšie otvoriť skóre, aby sme si uľahčili ďalší priebeh zápasu. Chceme zvíťaziť a vytvoriť si priaznivú pozíciu do odvety,“ uzavrel Dávid Holman.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Už v nedeľu o 17:30 sa v Trnave odohrá najslávnejšie slovenské derby. Prinášame vám predzápasové preview s asistentom trénera Borisom Kitkom.
Matúš Vojtko nielen o blížiacom sa derby.
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.