Úvod Správy Fortuna liga Weiss: Teším sa, že som pomohol tímu

Weiss: Teším sa, že som pomohol tímu

Vladimír Weiss ml. zažil vydarený súťažný debut v belasom.

Keď pred niečo vyše dvomi týždňami prvýkrát nastúpil v belasom v tréningovom zápase so Sereďou, tak zdôrazňoval, že skutočná premiéra príde až na Tehelnom poli. Vladimír Weiss ml. si v sobotu práve doma na Tehelnom poli odbil debut v belasom a pripísal si vôbec prvé minúty v slovenskej lige. A počas 25 minút (vrátane nadstavenia), ktoré na ihrisku strávil, sa zaradil medzi dôležité postavy zápasu.

Prebiehala 89. minúta duelu, ukazovateľ skóre stále ukazoval dve nuly a vo vzduchu visela len druhá domáca bodová strata belasých v prebiehajúcej ligovej sezóne. Vladimír Weiss ml. si však na pravej strane obhodil obrancu, zo strednej vzdialenosti vystrelil po zemi a brankár Macík loptu len vyrazil pred seba. Tam bol Žan Medved a mohli sa začať gólové a zakrátko i víťazné oslavy. „Keď som dostal loptu, tak prvou myšlienkou bolo ísť do narážačky, nebolo tam však dostatok priestoru. Snažil som sa vystreliť, nebola to najhoršia, no ani úplne najlepšia strela. Brankár však loptu vyrazil, Žan bol najrýchlejší a dal víťazný gól,“ tak videl Vladimír Weiss ml. rozhodujúcu situáciu.

Všetci striedajúci hráči dnes priniesli do hry oživenie. S takouto úlohou vstupoval na ihrisko aj 66-násobný slovenský reprezentant, ktorý sa zaradil na pravé krídlo, často si však zbiehal aj do stredu. „Mojou úlohou bolo oživiť hru a niečo vymyslieť. Veľmi sa teším, že som tímu pomohol a bol som pri víťaznom góle. Rovnako sa teším, že som dostal šancu. Súťažná premiéra mi vyšla, keďže sme získali dôležité tri body. Sme opäť o niečo bližšie k titulu, samozrejme si počkáme na výsledok zo Žiliny, no nie je tak dôležité, v ktorom kole získame definitívu. Situáciu máme jasne vo svojich rukách a pozeráme sa na seba.“

Belasí zažili „déja-vu“ z posledného zápasu pred prerušením súťaže. Aj vtedy dlho dobýjali ružomberskú defenzívu, tiež skórovali v samom závere (v 88. minúte) a opäť to bolo po dorážke strely, ktorú predtým brankár vyrazil. „Vieme, že Ružomberok nás aj v minulosti často potrápil. Chceli sme dať rýchly gól, ktorý by nám pomohol, no súper hral organizovane a nedával nám veľa priestoru. Dokázali sme si udržať nulu, išli sme až do konca a napokon sme boli odmenení za našu snahu,“ pokračuje rodený Bratislavčan.

Za bránami Tehelného poľa sa zhromaždili fanúšikovia, pričom ich povzbudzovanie sa rozliehalo po celom štadióne. Pri striedaní skandovali meno Vladimíra Weissa ml. a zlatou bodkou bola záverečná netradičná, no o to spontánnejšia víťazná ďakovačka v tuneli. „Je skvelé, že fanúšikovia to takto prežívajú a sú s nami aj vo chvíľach, keď nemali dovolené byť na štadióne. V okolitých krajinách sú tieto opatrenia iné, pričom situácia tam bola horšia než u nás. Pevne verím, že príde rozhodnutie, ktoré na štadióny pustí aspoň určité percento fanúšikov,“ uzavrel Vladimír Weiss ml.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozrite si výber najlepších gólov do siete tradičného rivala.
Filip Lichý o svojom progrese po zranení kolena.
O vaše hlasy sa uchádzajú Dominik Greif a Kenan Bajrič.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.