Úvod Správy Fortuna liga FOTO a VIDEO: Tehelné pole pripravené aj na väčší počet divákov na tribúnach

FOTO a VIDEO: Tehelné pole pripravené aj na väčší počet divákov na tribúnach

Ako môžu vyzerať zápasy na Tehelnom poli s diváckou kulisou?

Nielen slovné návrhy, ale aj praktická ilustrácia. Dnes sme na Tehelnom poli ukázali ako by mohol na štadión prísť aj väčší počet fanúšikov pri zachovaní potrebného hygienického štandardu. „Ak budeme do konca roka držať na štadióne len tisíc ľudí, slovenský šport to nemusí prežiť,“ hovoril prítomným médiám Ivan Kmotrík ml., ktorý na vlastnom príklade ukázal ako sa fanúšikovia dostanú na štadión a ako môžu sledovať zápas pri zachovaní hygienických opatrení.

Prejdime si spoločne cestu fanúšika, ktorú dnes prítomným médiám ukázal Ivan Kmotrík ml.

1. Vstupenka

Vstupenky je možné si zakúpiť vždy pred zápasom on-line, pričom fanúšik si vstupenku nemusí nutne tlačiť. Stačí sa preukázať QR kódom zo smartfónu.

2. Vstup na štadión

Pred turniketmi sú vyznačené jednotlivé rozostupy, ktoré musia fanúšikovia medzi sebou zachovávať. Rovnako tam sú umiestnené dezinfekčné stojany a usporiadateľ každému návštevníkovi odmeria teplotu bezdotykovým teplomerom. Pri turnikete stačí k čítačke preložiť QR kód, čiže elektronickú vstupenku v smartfóne.

3. Osobná prehliadka

Osobnú prehliadku vykonáva usporiadateľ/ka samozrejme s nasadeným rúškom a rukavicami.

4. Bufet

Rovnako pred bufetmi sú vyznačené rozostupy medzi čakajúcimi fanúšikmi. Na bufetoch sú nainštalované ochranné plexisklá a platba predbieha bezhotovostne (cash-less karta/platobná karta), čiže ani neprichádza k priamemu kontaktu s obsluhou.

5. Šachovnicové sedenie

Na tribúne sú páskou vyznačené nedostupné sedadlá, tie bez pásky sú dostupné pre fanúšikov. Tí sedia v rozostupoch a „šachovnicovo,“ čo ilustrujeme aj na titulnom obrázku.

6. Toalety

V blízkosti každého sektora sú toalety. Ešte pred vstupom na schody, ktorú vedú na toalety, je prítomný usporiadateľ, ktorý do priestoru toaliet pustí len vymedzený počet osôb. Rovnako je k dispozícii dezinfekcia na ruky.

Túto „cestu fanúšika“ si môžete pozrieť aj vo fotogalérii. Naším zámerom bolo jasne ukázať, že sa dajú hľadať riešenia a diskutovať o počte divákov ako o určitom percente z celkovej kapacity. „Radi by sme odborníkom ukázali, že sme schopní zabezpečiť minimálne také hygienické štandardy, aké dnes poznáme z reštaurácií, kín, divadiel, obchodných centier či fitnescentier. Sme za to, aby bol dostupný počet miest stanovený ako percento z kapacity štadióna. Je určite iné, keď je 500 alebo 1000 ľudí na Tehelnom poli, ako keď by bol rovnaký počet na najmenších štadiónoch v lige,“ vyhlásil generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml.

Dnes sme predstavili spôsob, akým by bolo možné pustiť na štadión väčší počet divákov. „Rešpektujeme rozhodnutia odborníkov. Snažíme sa im dať najavo, že máme záujem hľadať riešenia a spôsoby. Samozrejme sme po diskusii s odborníkmi pripravení zapracovať aj ďalšie hygienické podnety. Je pre nás kľúčové mať na tribúnach fanúšikov vo väčšom počte,“ pokračoval generálny riaditeľ klubu.

„Doposiaľ sme počúvali o ekonomických problémoch reštaurácií či kaviarní, no zabudli sme na šport. Pre šport sú diváci kľúčoví. Ak by sme do konca roka zostali na maximálnom počte 1000, tak by následky nielen pre futbal, ale aj pre hokej boli fatálne. Strata na strane príjmov bude obrovská a pýtam sa, ako potom bude šport pokračovať? Potom by sme sa možno dostali k poloprofesionálnym súťažiam, lebo kluby nebudú mať ako a kde vyprodukovať príjmy. Pre nás sú ľudia kľúčoví a neviem si predstaviť ako do konca roka robiť futbal bez nich alebo len pre mizivý počet. Bavme sa ako z tejto situácie von a stanovme férové pravidlá.“

Belasí robia maximum aby otvorili verejnú diskusiu o otvorení športových podujatí pre fanúšikov. „Veríme, že sa podarí vytvoriť priestor na diskusiu. Máme príklady z okolitých krajín, kde púšťajú ľudí na štadióny. Šport udržíme jedine vtedy, ak otvoríme dvere ľuďom. Pokiaľ budeme držať 1000 ľudí, tak šport to neprežije. Toto je realita, ktorej sa pozeráme do očí. Navrhujeme začať na 25 % kapacity a ak budú výsledky dobré, tak po dvoch týždňoch otvoriť tému ďalšieho zvyšovania. Kľúčové je začať sa baviť o percentách z kapacity, nie o absolútnych číslach. Je to nevyhnutné pre záchranu športu na Slovensku,“ dodal Ivan Kmotrík ml.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí v sobotu o 18:00 privítajú v poslednom kole sezóny Trnavu.
Alen Ožbolt si zopakoval minulý rok.
Názory trénerov po finále Slovnaft Cup-u 2019/20 ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok (1:0).

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.