Úvod Správy Prípravné zápasy Na dobrej ceste vďaka tvrdej tréningovej drine

Na dobrej ceste vďaka tvrdej tréningovej drine

Ezekiel Henty si otvoril strelecký účet v Slovane Bratislava.

Belasí v tréningovom zápase so Sereďou podobne ako predtým so Senicou neinkasovali, tentoraz však dvakrát rozvlnili sieť súpera. Úvodný gól dali už v šiestej minúte, keď Erik Daniel centroval pred bránu a Ezekiel Henty loptou doslova dotlačil do siete. Pre nigérijského útočníka to bol premiérový presný zásah v belasom.

„Pocity po zápase sú výborne. Cítim sa dobre nielen vďaka gólu, ale najmä pre dobrú tímovú chémiu, ktorú v Slovane máme. Som rád, že opäť hráme futbal a liga sa čoskoro znovu rozbehne. Víťazstvo pomôže sebadôvere celého mužstva,“ povedal Ezekiel Henty po stretnutí.

Pred svojím presným zásahom sa pohybom odpútal v šestnástke od oboch stopérov a telom doslova dotlačil loptu do siete. „Keď je pred bránou lopta, musím dať do toho všetko, aby som ju dostal do siete. Popravde, v tej chvíli som sa nezaujímal o seba a či náhodou nenarazím do žrde či brankára, ale len o loptu. Teším sa, že to vyšlo. Verím, že je to len prvý gól z mnohých.“

Dlhá pauza bez futbalu nepotešila nikoho. Hráči, ktorí neabsolvovali celú prípravu, však mohli tieto dva mesiace využiť na dohnanie tréningových restov. Patril medzi nich aj Ezekiel Henty. Už pri jeho príchode sme komunikovali, že potrebuje určitý čas, kým sa dostane do stopercentnej formy. „Cítim sa oveľa lepšie než pred dvomi-tromi mesiacmi. Obdobie bez zápasov som sa snažil využiť na maximum. Venoval som veľký dôraz individuálnemu tréningovému plánu a pridal som si k nemu viaceré cvičenia s vlastným telom s cieľom zlepšiť stabilitu a minimalizovať riziko zranenia. Aj po tom ako sme prešli na ihrisko, si pridávam individuálne tréningy po konzultácii s realizačným tímom. Cítim, že som na dobrej ceste a v lepšej forme, no musím naďalej tvrdo makať,“ vyhlásil náš útočník. Prirodzene, od útočníka sa čakajú góly. Opäť sa však vrátime k slovíčku čas. Nie je to tak dávno, keď po príchode do Slovana potreboval čas iný útočník, nad ktorým už niektorí fanúšikovia lámali palicu...áno, volal sa Andraž Šporar.
„Veľa sme sa rozprávali s trénerom a zhodli sme sa, že všetko potrebuje určitý čas. Najdôležitejšie je, že sa po cítim ako iný úplne iný hráč než v úvode jarnej časti. Je to o tímovej práci. Keď sme pozorní vzadu a kombinačne dobrí vpredu, tak góly prirodzene prídu. Chápem očakávania fanúšikov a môžem povedať, že urobím maximum, aby som ich potešil. Či už vyhranými súbojmi, prihrávkami a samozrejme, aj gólmi.“

V zápase so Senicou nastúpil Ezekiel na pozícii podhrotového hráča, so Sereďou už hral na pozícii klasickej „deviatky,“ miestami sa však stále sťahoval nižšie do stredu a snažil sa zapájať do kombinácií. Ako sám hovorí, vie hrať na oboch postoch. „Mám rád oba tieto posty. Vždy záleží na trénerovi, ktorú pozíciu mi určí, a podľa toho si potom plním jednotlivé úlohy. Vyhovuje mi, keď sa na podhrotovej pozícii môžem zapojiť do kombinácie či vytvoriť šancu pre spoluhráča, na hrote si zase rád hľadám voľné priestory a dávam góly, čo sa mi podarilo aj v súboji so Sereďou,“ uzavrel Ezekiel Henty.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.