Úvod Správy Prípravné zápasy Belasé víťazstvo, Hentyho gólová premiéra a Weissove prvé minúty

Belasé víťazstvo, Hentyho gólová premiéra a Weissove prvé minúty

ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.

Belasí mali výborný vstup do zápasu a už po šiestich minútach sa ujali vedenia. Erik Daniel odcentroval z pravej strany a Ezekiel Henty dôrazne dotlačil loptu do siete – 1:0. Naši hráči boli pri chuti, Nono po štvrťhodine prudko vystrelil a lopta len tesne minula hosťujúcu bránu. Väčšinu času sa hralo na našej útočnej polovici, Sereď pohrozila až po polhodine, keď Morong zblízka namieril nad. Slovanisti sa snažili zvýšiť náskok, de Kamps zakončil netradične hlavou a Kanurič loptu kryl. Následne Rabiu krásne vystrelil zo strednej vzdialenosti k žrdi, no Kanurič loptu končekmi prstov vytlačil na roh.

Ján Kozák ml. cez prestávku trikrát striedal, do hry prišli Ružinský, Mustafič a Holman. Prvú šancu však mali hostia, Iván trafil spoza šestnástky do brvna. Belasí kontrovali príležitosťami Daniela a Nona, ani jeden z nich však neprekonal seredského brankára. Aktívny Daniel v 56. min zvolil z uhla prekvapujúcu strelu k bližšej žrdi, Yakubu stihol zareagovať a vyrazil. O minútu sa predviedol Ružinský, keď v súboji zoči-voči vychytal Vucenoviča. Po hodine hry belasí hromadne prestriedali, do hry prišli ďalší čerství hráči. V ofenzíve sa uviedol Žan Medved, jeho tiahlu strelu vytlačil Yakubu na roh. V 73. min pridali belasí druhý gól, keď bol Dávid Holman faulovaný v šestnástke a sám penaltu bezpečne premenil - 2:0. Na ihrisko v rovnakej minúte prišiel aj Vladimír Weiss ml., ktorý si pripísal prvé minúty v belasom. Práve Weiss krátko po príchode na ihrisko prihral mladíkovi Lavrinčíkovi, ktorý technickou strelou tesne minul priestor troch žrdí. V závere sa už skóre nezmenilo a tak si belasí pripísali víťazstvo 2:0.

ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď 2:0 (1:0)

Góly: 6. Henty, 73. Holman (z 11 m)

Rozhodovali: Ruc – Pozor, Štofík

Slovan: Šulla (46. Ružinský) – Pauschek (61. Medveděv), Abena (61. Apau), Božikov (61. Bajrič), Vernon (61. Lovat) – de Kamps (46. Mustafič), Rabiu (46. Holman) – Daniel (61. Ožbolt), Nono (61. Lavrinčík), Moha (72. Weiss) – Henty (61. Medved)

Sereď: Kanurič – Mečiar, Hučko, Djiby Ba, Dabó – Duranski – Iván, Potoma, Morong, Špehar – Jarovič, striedali Yakubu, Slaninka, Vucenovič, Šumský, Rorič, Pankaričan, Attah, Cleber, Bankole, Omale