Úvod Správy Prípravné zápasy Pokračujeme v príprave na ligový reštart

Pokračujeme v príprave na ligový reštart

Aktuálne informácie z A-tímu Slovana Bratislava.

Belasí pokračujú v tréningovom procese a v piatok odohrajú aj ďalší tréningový zápas, keď sa o 11:30 stretnú so Sereďou. Tento duel odvysielame exkluzívne prostredníctvom Slovan TV.

Naše mužstvo trénovalo v tomto týždni každý deň, avšak ešte nenaskočilo na klasický týždenný mikrocyklus, pri ktorom záťaž smeruje k víkendovému súťažnému zápasu. „Ešte sme to takto neladili. Počas týždňa sme dobre trénovali, chceme, aby hráči išli naplno a sami si uvedomili, ako na tom momentálne sme. V najbližšom týždni máme naplánované ďalšie dva tréningové zápasy, takže na klasický mikrocyklus plánujeme naskočiť až pred ligovým reštartom,“ povedal tréner Ján Kozák ml.

Na čo sa belasí aktuálne v rámci tréningov zameriavajú? „Snažíme sa čo najlepšie pripraviť na ligový reštart. Venujeme sa aj fyzickej stránke, aby sme natrénované veci dokázali preniesť do zápasov. Je totiž rozdiel medzi kondíciou, ktorú hráči získali pri individuálnych plánoch či tréningoch, a medzi zápasovým nasadením. Riešili sme aj taktické veci smerom k zápasu so Sereďou, aby sme vylepšili nedostatky, ktoré sme videli v poslednom súboji so Senicou.“

Belasí naposledy proti Senici nastúpili s dvomi rozdielnymi jedenástkami, každá odohrala po 45 minút. Podobný scenár môžeme očakávať aj v piatok v tréningovom zápase so Sereďou. „Mám podobný zámer, aj zajtra dostane príležitosť veľa hráčov. Už však nie na polčasy, skôr to vidím na 60 minút pre jednu skupinu a 30 minút pre druhú,“ vyhlásil tréner belasých, ktorý si uvedomuje, že ligový reštart sa blíži a v silnej konkurencii prebieha boj o miesta v základnej zostave. „Hráči sú nastavení tak, že v Slovane je každý, hoc aj tréningový zápas, dôležitý a vždy sa môžu ukázať. Kvalita v kádri je veľká a všetci bojujú o svoje miesta. Tešíme sa aj na zajtra a určite pôjdeme za víťazstvom.“

Žiaľ, belasí nebudú môcť dlhšie počítať s talentovaným Filipom Lichým, ktorý v zime prešiel z dorastu do prvého tímu a v jarnej časti si pripísal štyri štarty v A-mužstve, pričom dvakrát bol v základnej zostave. „Filip Lichý utrpel nepríjemné zranenie kolena. Mal roztrhnutý predný krížny väz, čo znamená dlhú dobu liečenia a v najbližších mesiacoch ho na ihrisku neuvidíme. Stalo sa to mimo súboja, bol to jeden zlý pohyb a nešťastie bolo na svete. Veľmi ma to mrzí, keďže Filip ukázal v zápasoch veľký potenciál a tešil som sa z jeho progresu. Zranenie ho trochu pribrzdilo, no verím, že to zvládne a vráti sa späť v plnej sile. Naďalej nám chýba aj Aleksandar Čavrič, ktorý po operácii pruhu robí pokroky a už môže aj behať, na zápas to však ešte nie je,“ hovorí Ján Kozák ml.

Do stretnutia so Senicou nezasiahli ani ďalší hráči, ktorí mali menšie zdravotné ťažkosti. Uvidíme ich v akcii proti Seredi? „Dávid Holman a Ibrahim Rabiu mali menšie zdravotné problémy, na zajtra by však mali byť k dispozícii. Je možné, že aj Vladimír Weiss už dostane nejakú zápasovú minutáž, no definitívne sa rozhodneme po konzultácii s Vladom a naším lekárskym tímom. Naďalej nemôžeme počítať s Davidom Strelcom, ktorého okrem zapáleného zubu trápi aj päta a k dispozícii ešte nebude Dominik Greif, ktorý si doliečuje vykĺbený prst na ruke. Menšie problémy hlásil aj Rafael Ratao, jeho štart je otázny,“ uzavrel Ján Kozák ml.

Tréningový zápas ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď odvysielame v piatok o 11:30 naživo prostredníctvom Slovan TV.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí v sobotu o 18:00 privítajú v poslednom kole sezóny Trnavu.
Alen Ožbolt si zopakoval minulý rok.
Názory trénerov po finále Slovnaft Cup-u 2019/20 ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok (1:0).

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.