Úvod Správy Slovnaft Cup V semifinále so Zlatými Moravcami + OHLASY

V semifinále so Zlatými Moravcami + OHLASY

Súperom belasých v semifinále Slovnaft Cup-u bude FC ViOn Zlaté Moravce.

Dnes v sídle SFZ vyžrebovali semifinálové dvojice Slovnaft Cup-u 2019/20.

V semifinále sa stretneme s FC ViOn Zlaté Moravce, pričom prvý zápas odohráme na domácom trávniku na Tehelnom poli. Prvé zápasy sa predbežne odohrajú 17. júna, odvety o týždeň neskôr.

Finále sa uskutoční 8. júla na Tehelnom poli.

So Zlatými Moravcami sme sa v tejto sezóne stretli v lige dvakrát - na Tehelnom poli sme vyhrali 4:0 (góly Holman, Suchockij, Nono, Strelec) a v Zlatých Moravciach 1:0 (Holman). Celkovo sme v lige odohrali 33 vzájomných duelov s bilanciou 22 víťazstiev, 6 remíz a 5 prehier. V pohári sme sa naposledy stretli ešte v sezóne 2012/13, keď sme v 3. kole v Bratislave zvíťazili 3:2 (góly Gorosito, Milinkovič, Peltier). 

Ohlasy na žreb

Ján Kozák ml., hlavný tréner: „Úprimne poviem, že som pred žrebom nemal žiadnu preferenciu. Vieme, aký je náš cieľ, a ak chceme získať pohár, musíme prejsť cez akéhokoľvek súpera. Nečaká nás nič jednoduché, Zlaté Moravce sa nie náhodou dostali do semifinále a určite sa na nás budú chcieť vytiahnuť. Opäť začíname doma, pričom odkedy som pri mužstve, vždy sme v pohárových dvojzápasoch hrali prvý duel na Tehelnom poli a vždy sme postúpili, tak verím, že budeme v tomto trende pokračovať. Musíme sa však zodpovedne pripraviť a v oboch zápasoch podať maximálne koncentrovaný výkon.“

Vasil Božikov, kapitán: „Semifinále pohára vie byť zradné, hráme na odvety a všetky tímy, ktoré sa v pohári dostanú takto ďaleko, majú svoju nespornú silu. So Zlatými Moravcami sme v tejto sezóne vyhrali oba zápasy, no zvlášť ten vonkajší duel bol náročný, až v záverečnej fáze sme strhli víťazstvo na svoju stranu. V kabíne sme pred žrebom nemali nejakú preferenciu, v Slovane chceme predsa zdolať každého súpera. V semifinále potrebujeme ukázať našu hernú kvalitu, urobiť ďalší krok a postúpiť do finále. Chceme byť totiž úspešní v každej súťaži, v ktorej reprezentujeme meno klubu.“

Michal Šulla: „Ťažko povedať v akom rozpoložení budú mužstvá po dlhej pauze, preto by bolo predčasné hovoriť, čo od semifinále očakávať. Určite však chceme cez Zlaté Moravce prejsť a postúpiť do finále. V pohári sme už zvládli veľmi náročné súboje so Žilinou či štvrťfinálovú penaltovú drámu s Trenčínom a verím, že v tomto trende budeme pokračovať. Štartujeme doma, čiže k zápasu sa postavíme tak, aby sme si urobili čo najlepšiu pozíciu pred odvetou."

Dávid Holman: „Je pravda, že sme proti Zlatým Moravciam dosiahli v poslednej dobe priaznivé výsledky, a aj mne sa proti nim strelecky darilo. Určite nás nečakajú jednoduché zápasy, sme v semifinále pohára a každý tím chce získať trofej. Musíme sa koncentrovať len na seba a vydať zo seba to najlepšie, aby sme splnili cieľ a postúpili do finále.“

Ako postupovali

Belasí v úvode pohárovej cesty hladko vyradili účastníkov nižších súťaží Liptovskú Štiavnicu po výsledku 4:0 (góly Dražič 3, Nono) a Oravskú Porubu 7:0 (Moha 2, Dražič 2, Nono, Matoš, Čavrič). Následne uspeli v Bardejove 5:2 (Daniel 2, Ratao, Ljubičič, Dražič). V osemfinále už na Tehelnom poli zdolalo naše mužstvo Žilinu 2:0 (Šporar a Kaša vlastný gól). Štvrťfinále s Trenčínom prinieslo po riadnom hracom čase remízu 2:2, keď dvakrát skóroval Rafael Ratao. V rozstrele Michal Šulla zneškodnil dve penalty a slovanisti postúpili do semifinále. 

Zlaté Moravce prešli cez Lehotu pod Vtáčnikom (3:0) i Dolné Vestenice (6:0). Na pôde druholigového Trebišova zvíťazili 2:1 a v osemfinále zvíťazili v Žiari nad Hronom nad Pohroním 1:0. Aj ViOn absolvoval v štvrťfinále penaltovú drámu, keď v Nitre v riadnom hracom čase remizoval 1:1 a v rozstrele uspel 5:4. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí v sobotu o 18:00 privítajú v poslednom kole sezóny Trnavu.
Alen Ožbolt si zopakoval minulý rok.
Názory trénerov po finále Slovnaft Cup-u 2019/20 ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok (1:0).

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.