Úvod Správy Fortuna liga Verí, že Slovensko bude nasledovať slovinský scenár

Verí, že Slovensko bude nasledovať slovinský scenár

Alen Ožbolt sa teší z návratu spoločných tréningov a sleduje aj situáciu vo svojej rodnej krajine.

Belasí majú v kádri hráčov viacerých národností, čo prirodzene ponúka pohľad na to, ako sa ich rodné krajiny stavajú k reštartu futbalu. Slovinsko je Slovensku podobné nielen názvom, ale aj vývojom pandémie či počtu nakazených. Ako sa kluby postavili k reštartu ligy a aká je nálada v tamojšej futbalovej verejnosti? Nielen tieto otázky sme položili nášmu útočníkovi Alenovi Ožboltovi.

Slovanisti môžu opäť trénovať spoločne a naplno, čomu sa aj samotní hráči patrične potešili. „Konečne! Je skvelé, že môžeme trénovať spoločne ako jeden tím. Povedal by som, že my ako futbalisti sme sa vrátili do skutočného života. Verím, že niečo podobné bude umožnené aj našim fanúšikom, aby si mohli pozrieť naše zápasy či už prostredníctvom televíznych prenosov, alebo neskôr v určitom počte snáď aj priamo na štadióne,“ povedal Alen Ožbolt.

Naši hráči by už privítali súťažné zápasy, veď v tomto roku už absolvovali okrem zimnej prípravy ešte akoby ďalšiu počas posledných týždňov. „Po zimnej príprave sme odohrali päť zápasov, a potom sme hneď mali ďalšiu prípravu (úsmev). Viacerým hráčom vrátane mňa to pomohlo. Vinou ľahkých zranení sme niektorí nemohli absolvovať kompletnú zimnú prípravu. Teraz sme resty dobehli. Už však chceme hrať zápasy. Chýba nám konfrontácia so súpermi a boj o body. Verím, že liga sa reštartuje. Je to dôležité nielen pre nás hráčov, ale aj pre fanúšikov. Zápasy sú to najlepšie čo futbal prináša, nikto nechce „len“ trénovať a čakať na zápasy až do leta. Túžime opäť hrať futbal,“ pokračuje náš útočník.

Slovensko a Slovinsko majú veľmi podobné čísla ľudí nakazených koronavírusom. Kým u nás padne definitíva na piatkovom Prezídiu, v Slovinsku už majú termín reštartu. Futbal sa tam začne opäť hrať 5. júna, pričom Alen Ožbolt je v kontakte so svojimi známymi v Slovinsku a vie, ako tam prebiehalo rozhodovanie o tom, či a ako dohrať sezónu. Slovinská najvyššia liga je desaťčlenná. „Čo som sa rozprával so známymi, tak slovinské kluby prejavili záujem dohrať sezónu. Špekulovali len niektoré kluby zo spodných priečok najvyššej súťaže a z čelných priečok druhej ligy, chceli, aby sa liga rozšírila na 12 tímov a nikto by tak nevypadol. Presadzovali tak svoje záujmy. Riadiaci orgán súťaže však tlačil na riadne dohratie, a tak sa aj stane, liga sa s takmer so stopercentnou istotou nerozšíri a regulárne sa dohrá v plnej podobe. Situácia ohľadom pandémie je na Slovensku a v Slovinsku podobná. Keď sa pozerám do svojej rodnej krajiny i všade naokolo, tak všetci sa chystajú opäť hrať. Verím, že sa tak stane aj na Slovensku,“ uzavrel Alen Ožbolt.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Zostrih dnešného tréningového zápasu i premiérový gól Vladimíra Weissa.
Hodnotenie Jána Kozáka ml. po tréningovom zápase ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra (2:1).
Belasí v tréningovom zápase zdolali Nitru 2:1.

Neprehliadnite

Súťaž sa opäť reštartuje 13. júna.
Vladimír Weiss ml. strelil svoj premiérový gól v Slovane Bratislava.
Ako môžu vyzerať zápasy na Tehelnom poli s diváckou kulisou?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.