Úvod Správy Fortuna liga Belasí sa tešia z dôležitého kroku pre návrat futbalu

Belasí sa tešia z dôležitého kroku pre návrat futbalu

Naše A-mužstvo už môže naplno trénovať.

Futbalový život nielen v Slovane Bratislava opäť ožíva. Naše A-mužstvo už môže trénovať spoločne a naplno, tréningový proces sa postupne rozbieha aj na Akadémii. Aktuálny vývoj jasne napovedá reštartu ligového futbalu a dohratiu sezóny 2019/20.

Ligové kluby môžu oddnes opäť spoločne trénovať, ruší sa aj obmedzenie v podobe bezkontaktných tréningov. Až na stále platné hygienické opatrenia (zákaz vstupu do šatne či spŕch, obmedzená regenerácia a pod.) sa aj tréningový proces vracia do normálneho stavu. „Tešíme sa ďalšiemu uvoľneniu opatrení. Určite využijeme túto možnosť, naše A-mužstvo bude trénovať spoločne a naplno, samozrejme pri dodržaní platných nariadení. Vnímame to ako ďalší dôležitý krok pre návrat futbalu. Všetci v klube sme nastavení tak, že 6. júna sa opäť začne liga, a na tento termín sa snažíme čo najlepšie pripraviť. Veríme, že na priaznivý vývoj situácie na Slovensku i uvoľňovanie opatrení súvisiacich so športom plynule nadviaže reštart najvyššej súťaže. Práve opätovné rozbehnutie ligy vnímame v kontexte aktuálneho diania ako logický a správny krok a nevidíme žiaden relevantný dôvod na jej zrušenie,“ vyhlásil športový riaditeľ klubu Richard Trutz.

Aj hlavného trénera teší, že môže opäť pracovať s mužstvom v klasickom tréningu. „Vnímam to ako ďalší pozitívny impulz pri postupnom návrate futbalu. Teším sa, že reštart je opäť o niečo bližšie. Potrebujeme hrať zápasy a všetci pevne veríme, že sa ligový futbal začiatkom júna skutočne vráti,“ vyhlásil tréner belasých Ján Kozák ml., ktorý sa snaží svojich hráčov čo najlepšie pripraviť na ligový reštart. „Nečaká nás jednoduché obdobie, dá sa očakávať, že prvé zápasy po dlhšej pauze ešte herne nebudú úplne optimálne. Určite však bude návrat do zápasovej formy kratší než v prípade najhoršieho scenára v podobe zrušenia ligy, pričom tento scenár si ani nepripúšťame. Máme dostatočne kvalitný káder a urobíme maximum, aby sme boli dobre pripravení. Aj samotní hráči túžia hrať zápasy a pobiť sa o úspech v lige i v pohári, a práve naše spoločné pozitívne nastavenie je v tomto smere najdôležitejšie,“ doplnil Ján Kozák ml.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
David Strelec si váži podporu fanúšikov.
Potenciálnym súperom v 2. kole kvalifikácie Ligy majstrov by bol BSC Young Boys Bern.
Žan Medved otvoril novú sezónu dvomi presnými zásahmi.

Neprehliadnite

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.