Úvod Správy Eventy Všetko najlepšie, pán Zlocha!

Všetko najlepšie, pán Zlocha!

Legendárny obranca a niekdajší kapitán belasých Ľudovít Zlocha dnes oslavuje svoje 75. narodeniny.

Legendárny obranca, niekdajší kapitán belasých, víťaz PVP a dvojnásobný majster Československa Ľudovít Zlocha dnes oslavuje svoje 75. narodeniny. Prajeme všetko najlepšie, najmä veľa zdravia, šťastia a životnej radosti. 

Rovnako ako starší Ján futbalovo vyrástol v mládežníckych tímoch Slovana, rovnako bol obrancom. Obaja boli členmi mužstva, ktoré v roku 1969 získalo Pohár víťazov pohárov, spolu pomohli Slovanu aj k dvom federálnym titulom. Ľudovít Zlocha reprezentoval Československo vo viacerých kategóriách, za A-tím nastúpil na dvanásť duelov, okrem iných aj proti Brazílii na Maracane. Slovanu funkcionársky pomáhal aj po skončení hráčskej kariéry. V 80-tych rokoch bol podpredsedom klubu, koncom 90-tych rokov predsedom správnej rady.

V belasom odohral celkom 189 ligových zápasov, v ktorých dal 12 gólov. Od trénera Šťastného dostal prezývku "Kefa," ktorá mu už zostala počas celej hráčskej kariéry. Bol kapitánom belasých, vo vitríne úspechov má aj dva Československé poháre (1968, 1974) a spomínané federálne tituly (1970, 1974). 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa vracajú do Bazileja.
Naši prípravkári herne i výsledkovo potešili na medzinárodných turnajoch.

Neprehliadnite

Naše dievčatá zo ženského tímu belasých sa zúčastnili najväčšej športovej charitatívnej futbalovej exhibície Legendy Slovenska vs. Osobnosti Integrácie.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.