Úvod Správy Tehelné pole Peter Dubovský by sa dnes dožil 48 rokov

Peter Dubovský by sa dnes dožil 48 rokov

Navždy česť a sláva Petrovi Dubovskému!

Dnes si pripomíname nedožité narodeniny človeka, ktorý bol obrovskou osobnosťou po ľudskej i futbalovej stránke. Peter Dubovský, ktorého si zamilovali fanúšikovia Slovana Bratislava, by sa dnes dožil 48 rokov. Jeho skorý odchod stále bolí a stále vyvoláva slzy v očiach belasej rodiny. Petrova pamiatka je večná a stále si ju pripomíname. 

Pripomenuli sme si aj jeden z jeho pamätných zápasov v belasom, keď v októbri 1991 strelil do siete pražskej Slavie hetrik a výrazne prispel k víťazstvu Slovana 3:2, ktoré bolo dôležitým krokom k zisku federálneho titulu. Futbalové umenie a kvality Petra Dubovského si môžete pripomenúť aj prostredníctvom záznamu tohto zápasu, ktorý je zverejnený na klubovom YouTube. 

Peter mal 22 rokov a už sa stal najlepším slovenským futbalistom, ba bol aj dvakrát kráľom ligových strelcov s rekordnými 27 a potom s 24 gólmi. Nielen to, on bol už aj 14-násobným reprezentantom Československa, za ktoré strelil šesť gólov. Začali pribúdať aj štarty v reprezentácii Slovenska, ktoré sa zastavili ešte v mladom veku na čísle 33 s dvanástimi gólmi!

Na mladého chlapca, Bratislavčana a odchovanca Slovana skvelá vizitka. Útočný záložník aj vysunutý hrot, jemný technik a elegán. Nič viac si nemohol priať. V Slovane odohral 93 zápasov a strelil 59 gólov, získal s ním titul majstra v roku 1992. Už vtedy sa začali o neho zaujímať veľké kluby na čele s Ajaxom Amsterdam a Realom Madrid. Vybral si španielsky kráľovský klub. 

V Reale strávil s veľkými hviezdami dva roky a možno až neskôr doceníme, čo znamenalo, že slovenský futbalista a rodák z Bratislavy hral za jeden z najslávnejších svetových klubov. Po dvoch sezónach prestúpil do menšieho klubu Real Oviedo, kde zanechal významnú stopu, fanúšikovia z tohto klubu na Petra doteraz spomínajú a nakrútili o ňom aj televízny dokument. 

Stále sníval nielen o veľkom mužstve, ale aj o svojich veľkých výkonoch. Nedosníval. Na dovolenke v ďalekých diaľavách Thajska, v lete 2000, sa pri fotografovaní pošmykol, spadol do rokliny a ťažkému zraneniu podľahol v mladom veku. Neuveriteľná tragédia a ťažká strata mladého hráča i človeka, ktorý toho mal ešte veľmi veľa pred sebou.

Navždy česť a sláva jeho pamiatke.

Hráčska kariéra Petra Dubovského

Kluby

1979 - 1985 BSP Vinohrady Bratislava

1985 - 1993 TJ Slovan CHZJD Bratislava a ŠK Slovan Bratislava

1993 - 1995 Real Madrid C.F.

1995 - 2000 Real Oviedo

Úspechy a ocenenia

Majster ČSFR so Slovanom Bratislava (1991/92)

Majster Španielska s Realom Madrid (1994/95)

Vicemajster ČSFR so Slovanom Bratislava (1990/91)

Kráľ ligových strelcov v sezónach 1991/92 a 1992/93

Futbalista roka Slovenska za rok 1993

Držiteľ ceny Fair-play MUDr. Ivana Chodáka In memoriam

Reprezentácia

A mužstvo ČSFR a RČS (1991-1993, 14 zápasov/6 gólov)

A mužstvo Slovensko (1994-2000, 33 zápasov/12 gólov)

Slovan TV
Aktuálne novinky
Zostrih dnešného tréningového zápasu i premiérový gól Vladimíra Weissa.
Hodnotenie Jána Kozáka ml. po tréningovom zápase ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra (2:1).
Belasí v tréningovom zápase zdolali Nitru 2:1.

Neprehliadnite

Súťaž sa opäť reštartuje 13. júna.
Vladimír Weiss ml. strelil svoj premiérový gól v Slovane Bratislava.
Ako môžu vyzerať zápasy na Tehelnom poli s diváckou kulisou?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.