Úvod Správy Fanúšikovia Skvelý obrat s hetrikom Petra Dubovského

Skvelý obrat s hetrikom Petra Dubovského

Report zo zápasu ŠK Slovan Bratislava – SK Slavia Praha z 28. októbra 1991.

Pred malou chvíľou sme odvysielali záznam zo stretnutia ŠK Slovan – Slavia Praha zo sezóny 1991/92. Prinášame vám aj zápasový report a štatistiky zo stretnutia.

V súboji prvého s druhým sa od začiatku hralo vo vysokom tempe, bolo jasné, že Slovan a Slavia túžia po plnom bodovom zisku a s remízou sa za žiadnych okolností neuspokoja. Pekne zaplnené tribúny starého Tehelného poľa nemuseli dlho čakať na otvárací presný zásah. V 22. minúte namieril Krištofík pod brvno hosťujúcej brány, jeho strela by skončila v sieti, no obranca Juraško ju rukou zrazil mimo priestoru brány. Pochopiteľne nasledovala červená karta a pokutový kop, ktorý Peter Dubovský s prehľadom premenil – 1:0. Slavia aj o desiatich neskladala zbrane a o šesť minút vyrovnala, keď po Bejblovej spätnej prihrávke trafil Kuka do siete – 1:1. Belasí sa z inkasovaného gólu otriasli a do prestávky mohli opäť viesť, no Dubovského hlavička mierila tesne vedľa a po ruke Šilhavého sa nekopala penalta, ale „len“ priamy kop.

Zverenci Dušana Galisa vstúpili do druhého polčasu s obrovskou túžbou ujať sa vedenia. Boli aktívnejší, no narážali na dobre sformovanú obranu hostí, a aj keď sa dostali do koncovky, ako napríklad Timkova nebezpečná strela, zasiahol brankár Jánoš. Slavia sa koncentrovala na brejky, pri dvoch prienikoch Biniča „hasil“ situáciu v poslednej chvíli Lancz a Kuka mieril zblízka nad. Šok prišiel v 74. minúte, keď Binič využil priestor v obrane Slovana a prekonal Vencela – 1:2. Naše mužstvo však zdobila aj mentálna sila, a tak prišiel veľký obrat. A k obratu zavelil kto iný, ako hviezdny Dubovský. V 82. min prihral Timko do behu Dubovskému, ten sa doslova prehnal obranou Slavie, obišiel aj brankára a napálil loptu pod brvno – 2:2. Bod belasým nestačil, chceli, aby 2 body zostali v Bratislave, a aby Slavia odišla naprázdno. Rozhodnutie prišlo v 88. minúte, keď striedajúci Gostič prihral Krištofíkovi, ten obišiel Šilhavého, nacentroval pred bránu a Dubovský hlavou podčiarkol hetrik a víťazstvo Slovana – 3:2! Skandovanie „Dubovský, Dubovský“ a nekonečné oslavy slovanistov znamenali, že belasí zvýšili náskok na čele tabuľky a urobili ďalší krok k federálnemu titulu.

Záznam si ešte do pondelka večera môžete na klubovom YouTube.

11. kolo 1. futbalovej ligy, sezóna 1991/92 (28. októbra 1991 na Tehelnom poli):

ŠK Slovan Bratislava – SK Slavia Praha 3:2 (1:1)

Góly: 23., 82. a 88. Dubovský (prvý z 11 m) – 29. Kuka, 74. Binič

Žlté karty: Varga, Krištofík – Pěnička, Suchopárek, Šilhavý, Binič

Červená karta: 22. Juraško (Slavia)

Rozhodovali: Christov – Krondl, Černák

Návšteva: 15 242 divákov

Slovan: Vencel – Stúpala, Glonek, Chvíla, Kinder – Varga (55. Gostič), Lancz, Krištofík – Pecko, Timko, Dubovský, tréner Dušan Galis

Slavia: Jánoš – Juraško – Petrouš, Suchopárek, Praženica – Pěnička, Bejbl, Jarolím – Binič, Kuka (86. Povišer), Rusnák (24. Šilhavý), tréner Vlastimil Petržela

Ikona slovenského futbalu sa teší z druhého majstrovského titulu s ŠK Slovan.
Lukáš Pauschek získal v sobotu 7. titul majstra Slovenska, čo sa zatiaľ ešte nikomu nepodarilo! Všetky má so Slovanom.