Úvod Správy Fortuna liga Čo by sme teraz dali za zápas na Tehelnom poli...

Čo by sme teraz dali za zápas na Tehelnom poli...

Dominik Greif sa premiérovo stal víťazom ankety Hráč mesiaca Fortuna ligy.

Belasí mali v prebiehajúcej sezóne už dvoch víťazov ankety pre najlepšieho hráča mesiaca, keď v septembri vyhral David Strelec a novembri/decembri Andraž Šporar. Tretím víťazom sa za mesiace február/marec stal Dominik Greif, pre ktorého je to premiérový triumf v tejto ankete.

„Víťazstvo ma samozrejme potešilo, vnímam to ako ocenenie svojej práce a určité spestrenie v čase, keď sa nemôžeme venovať futbalu. Brankári často individuálne ceny nezískavajú, viac sú na očiach hráči v poli a strelci gólov. Aj keď si pozriete športové zostrihy, tak vidíte najmä góly a občas nejaký zákrok brankára. O to viac ma teší, že som v tejto ankete uspel a prvýkrát som získal cenu pre najlepšieho hráča mesiaca,“ povedal Dominik Greif. Anketu vyhral suverénne, na prvom mieste mal 41 bodov (31 bodov od poroty + 10 bodov od fanúšikov), druhý hráč v poradí pre porovnanie získal len 19 bodov.

Belasí majú v tejto sezóne výbornú defenzívu, veď v lige až 16-krát udržali čisté konto. Dominik Greif má v domácej súťaži na konte 11 čistých kont a ťahá sériu 591 minút bez inkasovaného gólu. Z jarnej časti si určite zapamätáme chytenú penaltu v Trnave či viacero dôležitých zákrokov v domácom súboji s Trenčínom. „Na ihrisku sa so spoluhráčmi dopĺňame. V Trnave som chytil penaltu a náročné zákroky som musel predviesť aj doma s Trenčínom, no v Nitre či s Ružomberkom som mal minimum práce. Chalani výborne bránia, no sem-tam aj niečo chytím,“ usmieva sa 22-ročný Bratislavčan.

Naši hráči naďalej trénujú individuálne. Podobne ako u veľkého počtu Slovákov, aj ich dni sa nesú v znamení minimálneho kontaktu s ľuďmi a takmer všetok čas trávia doma. Aký je teraz bežný denný program Dominika Greifa? „Myslím si, že vo všetkom negatívnom treba hľadať aj niečo pozitívne. Keď sme doma s rodinou a najbližšími, tak využime tieto chvíle, strávme spolu čas a rozprávajme sa medzi sebou. Čo sa týka môjho denného programu, tak sa musím priznať, že vstávam trochu neskôr než obvykle (úsmev). Po raňajkách sa pustím do tréningového programu, ktorý nám tréneri vždy vopred pošlú. V rámci individuálnych tréningov sa doma venujem posilňovaniu a taktiež kondičnej stránke. Chodím sa aj bicyklovať mimo ľudí do prírody, čím si zároveň môžem splniť časť stanoveného tréningového objemu na daný deň. Okrem prechádzok so psom trávim čas doma, pozerám filmy, seriály či staršie futbalové alebo basketbalové zápasy. Aj doma sa dajú nájsť rôzne aktivity ako tráviť čas, snažím sa udržiavať si v tomto neľahkom období pozitívne nastavenie,“ pokračoval slovenský reprezentant. A hádajte, ktorý futbalový zápas z archívu pozeral v stredu večer. „Včera som pozeral domáci duel s PAOK Solún. Aj keď to bol záznam, tak keď som v závere zápasu videl tú atmosféru a výbuch emócii po našom góle, mal som zimomriavky. Čo by sme za to teraz všetci dali, ak by sme mohli vybehnúť na Tehelné pole pred našich fanúšikov a odohrať zápas...,“ zamyslel sa Dominik Greif.

Mimochodom, pozrel si Domino aj zápasy slovenskej hokejovej reprezentácie z MS 2002, ktoré odvysielala verejnoprávna televízia? „Áno. V tom čase som mal päť rokov, čiže si tie zápasy pamätám. Oživili sa mi spomienky a legendárne hlášky komentátorov. Vtedy som ako malý chlapec so slzami v očiach spieval hokejovú hymnu. V tomto kontexte znie neuveriteľne, že teraz patrím do kádra slovenskej futbalovej reprezentácie.“

Aj náš brankár od začiatku pandémie koronavírusu zdôrazňoval zodpovednosť. Tiež trávi maximum času doma a keď ide von, tak s rúškom. „Pre každého je toto obdobie náročné. Musíme sa správať zodpovedne a nastaviť sa pozitívne, potom to zvládneme lepšie. Myslím si, že po skončení pandémie si bežné veci budeme vážiť oveľa viac než doteraz. Je to možno klišé, no naozaj si veľa vecí začneme uvedomovať a vážiť až vo chvíli, keď ich stratíme. Teraz sme prišli o časť našej slobody a vidíme, ako nám to chýba. Verím, že sme tieto veci nestratili navždy. Ak budeme zodpovední, zostaneme doma a budeme sa správať ohľaduplne, tak môže každý jeden z nás prispieť, aby sme pandémiu prečkali v zdraví a aby sa skončila čo najskôr,“ uzavrel Dominik Greif.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Hodnotenie Jána Kozáka ml. po tréningovom zápase ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra (2:1).
Belasí v tréningovom zápase zdolali Nitru 2:1.
Sledujte priamy prenos z tréningového zápasu s Nitrou.

Neprehliadnite

Súťaž sa opäť reštartuje 13. júna.
Vladimír Weiss ml. strelil svoj premiérový gól v Slovane Bratislava.
Ako môžu vyzerať zápasy na Tehelnom poli s diváckou kulisou?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.