Úvod Správy Eventy Všetko najlepšie, pán Ondruš!

Všetko najlepšie, pán Ondruš!

Kapitán majstrov Európy z roku 1976 dnes oslavuje 70. narodeniny!

Žijúca legenda Slovana Bratislava a kapitán majstrov Európy z roku 1976 Anton Ondruš dnes oslavuje svoje 70. narodeniny. K životnému jubileu želáme pánovi Ondrušovi najmä veľa zdravia, lásky, radosti a životnej spokojnosti.

Anton Ondruš patril k špičkovým obrancom, svoje kvality preukázal nielen v domácej súťaži, ale aj na reprezentačnej úrovni. So Slovanom sa dvakrát tešil z československého titulu (1974, 1975), v roku 1974 aj zo zisku Československého pohára a v rokoch 1974 a 1976 zdvihol nad hlavu Slovenský pohár. 

V belasom drese pôsobil bezmála 20 rokov už od mládežníckych kategórií. Pripísal si 213 ligových štartov, v ktorých ako obranca vsietil úctyhodných 37 gólov. Patril aj k oporám reprezentácie, kde zaznamenal 58 štartov a 9 presných zásahov. Na majstrovstvách Európy 1976 bol kapitánom Československa, ktoré priviezlo domov zlaté medaily a trofej pre majstra Európy. Anton Ondruš sa na turnaji dostal aj do All-star tímu UEFA a novinárov. V roku 1976 získal aj ďalšie prestížne individuálne ocenenie, keď sa umiestnil na 6. priečke v ankete Zlatá lopta o najlepšieho futbalistu Európy. 

Kapitánom Československa bol aj na majstrovstvách Európy 1980 v Taliansku, kde prispel k zisku bronzu. Je členom Siene slávy slovenského futbalu, UEFA ho zaradila do zoznamu 250 najlepších hráčov posledného storočia a 50 najlepších hráčov histórie majstrovstiev Európy. 

Ďakujeme za všetko, čo ste pre belasé farby odviedli, pán Ondruš. Prajeme vám pevné zdravie a ešte veľa radosti v osobnom i futbalovom živote. 

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia v Podbrezovej.
Informujeme našich fanúšikov o možnosti zakúpenia vstupeniek na najbližší zápas FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava.
Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.