Úvod Správy Fanúšikovia Držíme spolu aj v náročnej situácii

Držíme spolu aj v náročnej situácii

Spolu to zvládneme!

V priebehu roka od začiatku novej éry na Tehelnom poli sme si prešli veľkými vzostupmi a radosťou, ale aj okamihmi smútku. Radovali sme sa po krásnom otvorení nového štadióna, pri storočnici, titule, postupe do skupiny Európskej ligy a ligových víťazstvách. Smútili sme pri vypadnutí z Ligy majstrov či kvôli trestom od UEFA, keď dva skvelé zápasy skupinovej fázy nevideli všetci fanúšikovia. V zlom sme sa spojili, v dobrom sme si to ešte viac užili – pretože SPOLU SME SLOVAN, čo sme už neraz dokázali.

Dnes čelíme situácii, akú ešte nikto z nás nezažil. Nielen Bratislava, nielen Slovensko, ale celý svet čelí pandémii koronavírusu. V priebehu niekoľkých dní sa zmenili naše bežné životy, zmenili sa priority a dnes sa nemôžeme tešiť z vecí, ktoré sme predtým považovali za samozrejmé.

Pochopiteľne, v zmysle preventívnych opatrení sa zatvorili aj dvere štadiónov. Nemôžeme sa spoločne stretávať na Tehelnom poli, nemôžeme sa radovať z gólov v sieti súpera a oceniť potleskom pekné akcie nášho mužstva.

Môžeme však urobiť jednu vec. Ako slovanisti môžeme aj v týchto neľahkých chvíľach zostať jednotní, silní a súdržní. Rešpektujme nariadenia, zostaňme doma a keď už ideme von, vezmime si ochranné rúško. Myslime na zdravie seba i svojich blízkych a pomôžme starším ľuďom tak ako to už robia naši fanúšikovia, ktorí im ponúkajú bezplatný dovoz základných potravín. Aj túto situáciu dokážeme zvládnuť, ak budeme spoločne bojovať a navzájom sa budeme podporovať. Pretože nie je umenie byť pokope keď sa darí, skutočne chvályhodné je držať spolu aj v ťažkých časoch.

„Spoločne sme si ako slovanisti prešli aj ťažšími obdobiami, no spoločne sme ťažké chvíle prekonali a neskôr sme sa vždy radovali. Teraz však čelíme situácii, akú ešte nikto z nás nezažil. Každý z nás však môže pridať ruku k dielu. Stále platí, že SPOLU SME SLOVAN, a to vo chvíľach radosti, smútku a taktiež teraz, keď sa nemôžeme radovať z futbalu, ktorým všetci žijeme. Spoločnými silami to môžeme zvládnuť, pokiaľ sa budeme správať zodpovedne, pomáhať si a dodržiavať pravidlá. Viem, že všetkým fanúšikom chýbajú zápasy, pekné akcie, góly a naše víťazstvá. Musíme však spoločne bojovať a spoločne prečkať toto obdobie. Všetci v klube sa snažíme myslieť v rámci možností pozitívne, motivujeme hráčov, trénerov i zamestnancov, aby sme aj v tomto ťažkom období ukázali fanúšikom, že Slovan je stále tu, a že sa môžete spoľahnúť na svoj obľúbený klub. My urobíme všetko pre to, aby sme v deň návratu boli pripravení a potešili vás na štadióne. Sme v tom všetci spolu a všetci môžeme prispieť k tomu, aby sme sa čím skôr opäť mohli radovať z futbalu,“ vyhlásil generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Dnes prvýkrát prezentujeme tri nové grafické vizuály, ktorých cieľom je šíriť osvetu a prispieť k minimalizácii šírenia koronavírusu - #SpoluToZvládneme, #ZostaňDoma a #RúškoNieJeHanba.

V tejto súvislosti sa fanúšikom prihovoril aj tréner Ján Kozák ml. a prostredníctvom videa aj kapitán Vasil Božikov.

„Zdravie je na prvom mieste. Verím, že to všetci spoločne zvládneme, budeme zodpovední a prečkáme aj toto neľahké obdobie. Ak bude každý jeden z nás zodpovedný, o to skôr sa môžeme vrátiť k futbalu, ktorý všetci milujeme. Verím, že s fanúšikmi zažijeme ešte veľa pekných chvíľ na Tehelnom poli,“ povedal tréner belasých.

Aj v situácii, keď sa nehrajú žiadne zápasy, budeme s vami intenzívne komunikovať a ponúkneme vám zaujímavý obsah prostredníctvom oficiálneho webu i Slovan TV. V štádiu riešenia sú aj záznamy zaujímavých zápasov z minulosti, musíme sa však vysporiadať s komplikovanou otázkou autorských práv. Zároveň vám predstavíme hráčov aj z iného pohľadu, než na aký ste boli doteraz zvyknutí. O novinkách na komunikačných kanáloch klubu vás budeme informovať.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.
Róbert Vittek dnes oslavuje svoje 38. narodeniny.
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.