Úvod Správy Fortuna liga Stále živé spomienky na lejak, skvelých fanúšikov a emotívny gól

Stále živé spomienky na lejak, skvelých fanúšikov a emotívny gól

Dávid Holman v uplynulom týždni dovŕšil 27 rokov.

V Slovane pôsobí od augusta 2017, zažil záver obdobia na Pasienkoch a začiatok novej éry po prechode na Tehelné pole. Sám tvrdí, že na Tehelnom poli sa cíti ako skutočný futbalista a k štadiónu si vytvoril úzku väzbu. Dávid Holman v uplynulom týždni dovŕšil 27 rokov, aj vzhľadom na aktuálnu situáciu však narodeniny neoslavoval. Apeluje na zodpovednosť a zdôrazňuje, že súčasnú situáciu zvládneme jedine spoločnými silami.

Pri príležitosti narodenín sme prostredníctvom Slovan TV pripravili zostrih siedmich gólov, ktoré Dávid dosiahol na Tehelnom poli. Spomedzi týchto presných zásahov bol určite najdôležitejší ten do siete Dundalku v prvom zápase 3. kola kvalifikácie Európskej ligy 2019/20. Búrlivý večer, keď sa na Bratislavu zniesla krátka prietrž mračien, dlho nepriniesol ani jeden gól. Až do 86. minúty.

Na strelu Dejana Dražiča nemal brankár Dundalku nárok, Írov však zachránila žrď. Lopta sa odrazila späť do hry a Dávid Holman ju chladnokrvne poslal povedľa brankára na správne miesto – do siete. „Na videu to vyzeralo ľahko, v skutočnosti to však také jednoduché nebolo (úsmev). Ihrisko bolo mokré, také situácie riešia hráči zväčša silou, no ja som sa snažil o šikovnejšie riešenie. Ukázalo sa ako správne,“ spomína si Dávid na gól, vďaka ktorému si belasí výrazne priblížili postup do ďalšieho kola.

Jeden z fanúšikov pod video napísal, že zápas s Dundalkom mu zostal v pamäti ako jeden z najemotívnejších na novom Tehelnom poli. Je to rovnaké aj u Dávida Holmana? „Áno, tento duel mi najviac utkvel v pamäti. A vôbec nie kvôli tomu, že som dal gól. Celý večer bol čarovný. V druhom polčase sa spustil prudký lejak, rozhodca nám uprel pokutový kop po jasnej ruke v šestnástke a aj keď sme dlho nevedeli dať gól, ľudia nás neúnavne povzbudzovali. Všetci na ihrisku a na tribúnach sme boli ako jeden tím, ako jedna rodina. Keď si na tento večer spomeniem, vždy sa musím usmievať. Myslím si, že aj v tých chvíľach sa zrodil základ neskoršieho úspechu, keď sme sa prebojovali až do skupiny.“

Prednedávnom (3. marca) sme si pripomenuli prvé výročie od premiérového súťažného zápasu na novom Tehelnom poli. V priebehu niečo vyše roka sme doma našli len dvoch premožiteľov (Wolverhampton a Braga) a v ligovej súťaži sme tam stratili body len raz pri remíze so Žilinou. „Ani by som nepovedal, že už je to jeden rok. Tehelné pole je úžasný štadión. Keď hráme doma, tak sa cítim ako skutočný futbalista, či už kvôli atmosfére alebo celkovému pocitu z tohto miesta. Vážim si každý okamih, ktorý môžem stráviť na trávniku Tehelného poľa,“ vyhlásil Dávid Holman.

Prenesme sa do súčasnosti, nie radostnej, no musíme ju brať ako realitu. Naši hráči už druhý týždeň absolvujú individuálne tréningy podľa plánov, ktoré im zasielajú tréneri. „Aj z futbalového pohľadu je to náročné. Sme zvyknutí na spoločné tréningy, počas ktorých sa pripravujeme na víkendový vrchol v podobe zápasu. Teraz sme len doma a navzájom sa nestretávame, spoluhráči mi chýbajú. Každý z nás má svoj individuálny plán a tréneri nám vždy deň vopred pošlú, čo máme robiť. Môžem zodpovedne povedať, že tréningy sú dobré a dostatočne intenzívne, je to ako taká tretia príprava popri zimnej a letnej. Samozrejme, všetci by sme radšej trénovali spoločne a pripravovali sa na zápasy, no musíme plne rešpektovať nariadenia a správať sa zodpovedne,“ pokračuje maďarský reprezentant, ktorý aj z dôvodu aktuálnej situácie prakticky vôbec neoslavoval 27. narodeniny. „Plánoval som sa stretnúť s rodinou, no napokon som zostal doma s manželkou, čo bolo tiež veľmi pekné. Musíme byť zodpovední, túto pandémiu nemôžeme brať na ľahkú váhu, je to vážna vec. Zvládneme to len spoločne. Ak budeme všetci zodpovední a budeme dodržiavať pravidlá, tak môže každý jeden z nás prispieť k tomu, aby sme to zvládli a mohli sa opäť vrátiť k tomu, čo ako slovanisti milujeme, čiže k futbalu,“ vyhlásil Dávid, ktorý po narodeninách prijal množstvo ďakovných správ od fanúšikov. „Na sociálne siete mi písalo veľa ľudí a priali mi všetko najlepšie k narodeninám. Vážim si to a už teraz ma napĺňa energiou predstava, že sa snáď čoskoro opäť uvidíme na Tehelnom poli,“ uzavrel Dávid Holman.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Stiahnite si bulletin na dnešný zápas.

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.