Úvod Správy Zaslúžené víťazstvo za druhý polčas

Zaslúžené víťazstvo za druhý polčas

Názory trénerov po zápase 10. kola Corgoň ligy 2011/12 ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice.

Názory trénerov po zápase 10. kola Corgoň ligy 2011/12 ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice (2:1):

Vladimír Weiss (tréner Slovana): „Zápas mal dva rozdielne polčasy. V prvom to z našej strany bola katastrofa. Cez prestávku bolo v šatni „veselo“. Hráčom som po dlhom čase aj vynadal, ale snažil som sa aj nabudiť ich a vysvetliť im niektoré veci z hľadiska taktiky. Myslím si, že za výkon v druhom polčase sme si víťazstvo zaslúžili. Nejako takto si predstavujem krídelnú hru. Bol tam aj nápad a vytvorili sme si niekoľko gólových šancí. Mohli sme rozhodnúť skôr, ak by Šebo premenil svoj nájazd, prípadne ak by sa ujala niektorá z ďalších príležitostí. V súčasnej situácii je pre nás každý duel ťažký a o to som radšej, že sme dokázali otočiť nepriaznivý vývoj. Prehrávať doma 0:1 po polčase nebolo nič príjemné. Oceňujem výkony Milinkoviča a Žofčáka. Spolu so Šebom, ktorý využil obrovskú chybu brankára hostí a vyrovnal, potiahli mužstvo. To očakávam od hráčov, ktorí majú vytvorené najlepšie podmienky. Ostatní sa musia zobudiť. Nikomu sa nevyhrážam, ale avizoval som už, že v zime budú musieť odísť viacerí, ktorí sa dovtedy nezobudia, ktorí sa v tíme doslova vezú. Inak sa Slovan nepohne. Hráči nesmú mať ružové okuliare a myslieť si, že sú nenahraditeľní. Titul získali aj pre neschopnosť a osudové chyby konkurentov. Ak chceme napredovať, jedinou cestou je tvrdá práca od upratovačky až po prezidenta. Z noci do rána sa zázraky nedejú a nemáme ani žiadny čarovný prútik na kondíciu hráčov. Verím však, že po tomto víťazstve sa oslobodíme od stresu a psychickej záťaže, ktorá nás zväzovala. Keď nefunguje hlava, nemôže ani telo. Teším sa na zápas v Salzburgu, ktorý bude zase o niečom inom ako dnešné stretnutie.“

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): „Možno sa to zdá trúfalé, ale ak je nejaký súper v takej situácii ako teraz Slovan, bolo by chybou nechcieť proti nemu bodovať. Neboli sme od toho ďaleko. Chlapcov musím pochváliť za taktickú a hernú disciplínu. Plnili sme všetko, na čom sme sa dohodli. Chceli sme brániť našu polovicu, mať rýchlu prechodovú fázu a byť nebezpeční z brejkov. Vychádzalo nám to do 51. minúty. Podarilo sa nám streliť aj gól. Žiaľ, zápas zlomila obrovská hrubka nášho brankára. Slovan po nej prevzal iniciatívu na 30 minút, počas ktorých jednoznačne dominoval. V závere sme sa chceli pokúsiť streliť vyrovnávajúci gól, ale nebolo nám to súdené.“

Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.