Úvod Správy Fortuna liga Vďačný kolegom, rodine, fanúšikom i hráčom

Vďačný kolegom, rodine, fanúšikom i hráčom

Rozhovor s Jánom Kozákom ml., ktorý bol vyhlásený za najlepšieho trénera roka 2019.

V štruktúrach Slovana Bratislava pôsobí od leta 2015, keď sa ujal vedenia juniorky. V júli 2019 sa stal hlavným trénerom A-tímu krátko po vypadnutí z kvalifikácie Ligy majstrov. Belasí sa následne vzchopili, v kvalifikácii Európskej ligy prešli cez Feronikeli, Dundalk a PAOK Solún do skupinovej fázy, kde získali štyri body. Popri pohárových povinnostiach zvládajú aj zápasy na domácej scéne, keď dominujú v lige a postúpili do semifinále pohára.

Ján Kozák ml. sa stal suverénnym víťazom ankety Tréner roka 2019. Napodobnil tak svojho otca, ktorý túto anketu vyhral päťkrát. Prvýkrát v histórii sa stalo, že niektorú z týchto tradičných ankiet vyhral otec i syn.

„Túto cenu si veľmi vážim. Každý tréner poctivo pracuje, aby dosiahol čo najlepšie výsledky. Mne sa hneď v prvom roku, keď som viedol ligové mužstvo, podarilo získať individuálne ocenenie, čo ma veľmi teší,“ povedal Ján Kozák ml., ktorý vo svojich vyjadreniach len málokedy hovorí o jednotlivcoch. Často zdôrazňuje, že úspech je dielom kolektívu. „Rád by som sa poďakoval Slovanu za šancu, ktorú mi dal. Som šťastný, že som dostal príležitosť viesť taký veľký klub s obrovskou históriou. Už to pre mňa znamená veľa. Veľké ďakujem patrí kolegom v realizačnom tíme, bez ich pomoci by som nemohol realizovať svoje myšlienky. Vďačím aj všetkým zamestnancom Slovana, ktorí sa tiež pričinili o to, že sme boli úspešní. Rovnako ďakujem fanúšikom za podporu, futbal robíme pre nich a keď ich vidím po zápase šťastných, tak ma to napĺňa hrdosťou a radosťou. A v neposlednom rade ďakujem hráčom. Bez hráčov by tréner nemohol existovať. Teším sa, že máme v Slovane takýchto hráčov a som šťastný, že s nimi môžem spolupracovať,“ vyjadril sa náš tréner, ktorý samozrejme myslel aj na svojich najbližších. „Ďakujem rodine aj rodičom, ktorí ma celý život podporujú. Rovnako som vďačný aj kamarátom, známym, spoluhráčom z footgolfu a aj pre mňa najdôležitejšiemu človeku. Tým je môj syn Yannick, ktorý je pre mňa motiváciou. Keď vidím, že je na mňa hrdý, tak ma to nesmierne motivuje a posúva ma to dopredu.“

Zrejme málokto by takto pred rokom povedal, že Ján Kozák ml., ktorý v tom čase viedol juniorku za víťazstvom v tretej bratislavskej lige, získa o rok neskôr cenu pre Trénera roka. Naplno však využil svoju šancu, ktorú v lete dostal, a je tak možno príkladom aj pre ostatných. Nielen vo futbale, ale aj v živote platí, že sa treba čo najlepšie chopiť príležitostí, ktoré sa pred nami otvárajú. „Je to až také vysnené. Pred rokom som ešte pôsobil v juniorke, kde sme sezónu zvládli bez prehry a postúpili sme do druhej ligy. Snažil som sa využiť každý tréning na to, aby sa zlepšovali hráči a taktiež aj ja ako mladý tréner. Potom prišla šanca, ktorú som sa snažil využiť na sto percent. V živote sa treba pripraviť na to, že môže prísť jedinečná príležitosť, a chopiť sa jej naplno.“

Náš tréner sa už poďakoval aj fanúšikom, ktorí podporujú belasých. Nemá zmysel otvárať témy z minulosti, no Ján Kozák ml. si váži pozitívne odozvy zo strany našich priaznivcov. „Snáď som ich aspoň sčasti presvedčil, že mám srdce na správnom mieste a môžem byť správnou voľbou pre Slovan. Určite som nepresvedčil všetkých, no väčšina to verím vidí a vníma. Veľmi ma teší, že som zmenil ich myslenie, lebo bez pozitívnej energie z tribún by sme nedosiahli také výsledky. Aj ja sa chcem spolu s hráčmi ďalej zlepšovať, vždy sa máme kam posunúť,“ vyhlásil tréner belasých, ktorý tiež vníma aktuálnu situáciu na Slovensku i vo svete. Hráči trénujú individuálne a Ján Kozák ml. verí, že každý z nás môže zodpovedným prístupom prispieť k tomu, aby sa situácia zlepšila a aby sme sa snáď mohli opäť radovať z futbalu a víťazstiev. „Hráčom sme pripravili individuálne tréningové plány, ktoré musia plniť. Na diaľku si vieme prostredníctvom šport-testerov a aplikácie vyhodnotiť, ako plány plnia. Zdravie je na prvom mieste. Je dobré, že keď idem do potravín, tak vidím, že ľudia sú zodpovední a nosia rúško. Zaregistroval som aj to, že naši fanúšikovia pomáhajú starším ľuďom, čo je veľmi pekné a správne. Verím, že to všetci zvládneme, budeme zodpovední a vrátime sa k tomu, čo všetci milujeme, čiže k futbalu. Veľmi si prajem, aby sme s fanúšikmi zažili ešte veľa pekných zážitkov na Tehelnom poli,“ uzavrel Ján Kozák ml.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.
Róbert Vittek dnes oslavuje svoje 38. narodeniny.
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.