Úvod Správy Fortuna liga Liga s ďalším odkladom, zdravie na prvom mieste

Liga s ďalším odkladom, zdravie na prvom mieste

Prezídium ÚLK rozhodlo o ďalšom odklade začiatku nadstavbovej časti Fortuna ligy.

Prezídium ÚLK rozhodlo v piatkovom on-line hlasovaní o ďalšom odklade začiatku nadstavbovej časti Fortuna ligy 2019/20. Bez ligového futbalu budeme minimálne do konca apríla.

Pokiaľ to okolnosti ohľadom výskytu koronavírusu COVID-19 umožnia a situácia na Slovensku sa zlepší, mohla by sa ligová súťaž opäť rozbehnúť začiatkom mája. Zdravie je však na prvom mieste a na stole je aktuálne viacero alternatív novej termínovej listiny.

Už počas týždňa sa rozhodlo o odklade majstrovstiev Európy na rok 2021, čo umožní ligovým súťažiam využiť aj júnové termíny, ktoré boli pôvodne vyhradené pre reprezentácie. Cieľom európskej futbalovej rodiny je dohrať sezónu 2019/20, všetko sa však odvíja od vývoja situácie s výskytom koronavírusu, pretože zdravie je prioritou pre kluby, hráčov a samozrejme aj pre fanúšikov.

Z tohto dôvodu vznikol Centrálny krízový štáb Únie ligových klubov (ÚLK), zložený z vedenia ÚLK, ale aj právnych a ekonomických expertov. Témou najbližších dvoch-troch týždňov bude hľadanie riešenia vzniknutej situácie aj v rámci diskusií na európskej futbalovej úrovni a v súlade s nariadeniami štátnych orgánov. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozitívne správy z tábora belasých.
Alen Ožbolt v rozhovore pred zápasom v Zlatých Moravciach.
Prinášame informácie pre fanúšikov, ktorí sa chystajú vycestovať a podporiť Slovan v Zlatých Moravciach.

Neprehliadnite

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.