Úvod Správy Fortuna liga Liga s ďalším odkladom, zdravie na prvom mieste

Liga s ďalším odkladom, zdravie na prvom mieste

Prezídium ÚLK rozhodlo o ďalšom odklade začiatku nadstavbovej časti Fortuna ligy.

Prezídium ÚLK rozhodlo v piatkovom on-line hlasovaní o ďalšom odklade začiatku nadstavbovej časti Fortuna ligy 2019/20. Bez ligového futbalu budeme minimálne do konca apríla.

Pokiaľ to okolnosti ohľadom výskytu koronavírusu COVID-19 umožnia a situácia na Slovensku sa zlepší, mohla by sa ligová súťaž opäť rozbehnúť začiatkom mája. Zdravie je však na prvom mieste a na stole je aktuálne viacero alternatív novej termínovej listiny.

Už počas týždňa sa rozhodlo o odklade majstrovstiev Európy na rok 2021, čo umožní ligovým súťažiam využiť aj júnové termíny, ktoré boli pôvodne vyhradené pre reprezentácie. Cieľom európskej futbalovej rodiny je dohrať sezónu 2019/20, všetko sa však odvíja od vývoja situácie s výskytom koronavírusu, pretože zdravie je prioritou pre kluby, hráčov a samozrejme aj pre fanúšikov.

Z tohto dôvodu vznikol Centrálny krízový štáb Únie ligových klubov (ÚLK), zložený z vedenia ÚLK, ale aj právnych a ekonomických expertov. Témou najbližších dvoch-troch týždňov bude hľadanie riešenia vzniknutej situácie aj v rámci diskusií na európskej futbalovej úrovni a v súlade s nariadeniami štátnych orgánov. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.
Róbert Vittek dnes oslavuje svoje 38. narodeniny.
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.