Úvod Správy Koniec negatívnej série, výsledkový obrat s Košicami

Koniec negatívnej série, výsledkový obrat s Košicami

O otočenie výsledku na 2:1 sa postarali Filip Šebo a Marko Milinkovič.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v 10. kole Corgoň ligy nad MFK Košice (2:1). Zverenci trénera Vladimíra Weissa po prvom polčase prehrávali 0:1, keď sa za hostí presadil David Škutka. Po zmene strán však dvoma gólmi v dvojminútovom úseku v podaní Filipa Šeba a Marka Milinkoviča vývoj stretnutia otočili a po štyroch nevydarených zápasoch získali opäť tri body.

Od začiatku zápasu to bol boj ofenzívy Slovana s defenzívou Košíc, v ktorom východniari ťahali za dlhší koniec povrazu. Obrana MFK zaváhala v 24. min, keď „belasí“ takmer dostali do šance po osi Igor Žofčák – Karim Guédé – Filip Šebo. Posledný menovaný však nedotiahol na loptu pred odkrytou časťou bránky. Ako blesk z jasného neba prišla odpoveď hostí, David Škutka v 26. min vystrelil zo strednej vzdialenosti a loptu prepálil cez ruky brankára Matúša Putnockého – 0:1. Slovan sa snažil o zvrat, ale center Mamadoua Bagayoka usmernil košický stopér Kavka tesne vedľa a priamy kop v podaní Marka Milinkoviča v úplnom závere prvého polčasu bol skôr efektný ako efektívny.

V 50. min mohol Slovan skórovať z priameho kopu asi z osemnástich metrov, Milinkovič ale spoločne s múrom preloboval aj bránku. O minútu neskôr však už „belasí“ vyrovnali. Filip Šebo využil hrubú chybu brankára Darka Tofiloského, ponad ktorého prešla ďalekonosná prihrávka Milinkoviča a minuloročný najlepší kanonier vyrovnal do prázdnej bránky, čím prerušil 421 min trvajúci pôst bez streleného gólu v Corgoň lige. Hneď o minútu na to unikol po pravej strane práve srbský krídelník Marko Milinkovič a prestrelil hosťujúceho gólmana – 2:1. Už o štyri minúty mohol Šebo skórovať opäť, prízemnú prihrávku Bagayoka však teraz poslal do nebies. V 60. min zabránil kanonierovi Slovana skórovať Tofiloski. Krátko na to sa po akcii Milinkoviča s Bagayokom dostal k zakončeniu prvý menovaný, ale brankár Košičanov bol na mieste. V 67. min sa po osi Čermák – Šebo – Hartig ocitol zoči-voči Tofiloskému posledný menovaný, netrafil však bránku. V 80. min sa gólman Košíc vyznamenal pri samostatnom úniku Filipa Šeba. V závere po rohu pohrozil hlavičkou hosťujúci Škutka, ale na výsledku to už nič nezmenilo.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Košice 2:1 (0:1)

Góly:
51. Šebo, 52. Milinkovič - 26. Škutka

Žlté karty: 49. Kavka, 82. Viazanko - 29. Dosoudil, 43. Guédé, 78. Hartig

Domáci: Putnocký – Bagyoko, Dobrotka, Dosoudil, Had (46. Táborský) – Kladrubský (32. Hartig) – Čermák (67. Grendel), Guédé, Milinkovič, Žofčák - Šebo

Hostia: Tofiloski – Tóth, Kavka, Dobias, Čonka – Šinglár (57. Gondoľ) – Isola (86. Skvašík), Diaby (57. Karaš), K. Kuzma, Viazanko - Škutka

Rozhodovali: Jaška – Súkeníková, Kubačka

Návšteva: 1945 divákov

Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.