Úvod Správy Fortuna liga K nominácii prispeli európske zápasy

K nominácii prispeli európske zápasy

Dominik Greif je jedným z kandidátov na Futbalistu roka 2019.

Belasí majú v prebiehajúcej sezóne pozoruhodné defenzívne štatistiky. V domácej súťaži naposledy inkasovali ešte v októbri minulého roka, odvtedy ťahajú 910-minútovú sériu bez gólu v našej sieti. Významne sa o to pričinilo celé mužstvo a taktiež spoľahliví brankári.

Naši brankári vychytali v domácej súťaži 16 núl, čiže v 73 % našich ligových zápasov sme udržali čisté konto. Dominik Greif má v lige na konte 11 čistých kont a vo veľmi dobrom svetle sa ukázal aj v Európskej lige. Nielen na jeho zákroky z Wolverhamptonu budeme spomínať určite ešte dlho.

„Domino“ sa za svoje výkony dočkal ďalšieho individuálneho ocenenia. Je medzi kandidátmi na cenu „Futbalista roka 2019,“ do najlepšej slovenskej jedenástky sa dostal na základe hlasovania odbornej verejnosti. „Úprimne poviem, že som to vôbec nečakal. O tom, že som medzi kandidátmi na Futbalistu roka, som sa dozvedel až z gratulačných správ od kamarátov, ktoré mi začali chodiť. Spočiatku som ani nevedel, k čomu mi gratulujú (úsmev). Som milo prekvapený, keďže som sa medzi najlepších dostal ako brankár zo slovenskej ligy. Ďalší hráči, ktorí sú nominovaní, predsa pôsobia v zahraničí a väčšina má aj veľké skúsenosti z medzinárodnej scény,“ povedal Dominik Greif.

V ankete hlasovalo 36 zástupcov trénerov a médií, pričom známe je poradie od dvanásteho miesta nižšie. Dominik sa tak na základe tohto hlasovania dostal do elitnej slovenskej jedenástky a uvidíme, na akej priečke sa v ankete umiestni. „Vnímam to ako ocenenie svojich výkonov v poslednom roku. V môj prospech určite zavážili európske zápasy, to si nebudeme nahovárať. V Európe sme boli všetci viac na očiach a museli sme sa popasovať so skutočne náročnými výzvami. Ocenenie si vážim, avšak nemôžem sa priveľmi tešiť. Všetci sme totiž v situácii, keď musíme premýšľať aj nad inými vecami.“

Dominik aktuálne v ligovej súťaži ťahá šnúru 591 minút bez inkasovaného gólu. Zažil už niekedy aj v rámci mládežníckych kategórií takú dlhé sériu? „Táto je zrejme najdlhšia. Podobne bez inkasovaného gólu sme na jar začali aj pred rokom, vtedy mi to pokazila prísna penalta v Senici. Je veľmi dobré, že nedostávame góly,“ vyhlásil náš brankár, ktorý súhlasí, že dobrá defenzíva je zásluhou celého tímu. „Dopĺňame sa s chalanmi v poli. Ak sa pozrieme na úvodné jarné zápasy, tak v Trnave som chytil penaltu a doma s Trenčínom som musel predviesť niekoľko náročnejších zákrokov. V Nitre a s Ružomberkom to však bolo prakticky bez strely na našu bránu. Všetko je o spolupráci a tímovom prejave. Je skvelé, keď sa môžem spoľahnúť na chalanov, ktorí dobre bránia, a oni zase na nás brankárov, že ich dokážeme podržať,“ uzavrel 22-ročný Bratislavčan.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.
Róbert Vittek dnes oslavuje svoje 38. narodeniny.
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.