Úvod Správy Mládež Jedno hladké víťazstvo a dve remízy

Jedno hladké víťazstvo a dve remízy

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Počas uplynulého víkendu boli v akcii naši dorastenci, ktorí si zmerali sily s Michalovcami. Starší dorast rozhodol o víťazstve rozdielom triedy už v prvom polčase, mladší dorastenci si z východu Slovenska odviezli body za dve remízy.

Starší dorastenci (U19) v súboji s Michalovcami už v tretej minúte viedli, keď po centri Daniela Floriša hlavičkoval Roman Čerepkai zblízka do siete. Druhýkrát sa skóre menilo v 27. minúte, keď po štandardnej situácii skóroval Alex Molčan. Belasí zakrátko pridali aj tretí presný zásah, Samuel Lavrinčík kolmou prihrávkou vysunul Romana Čerepkaia, ktorý v samostatnom úniku nezaváhal. Belasí zvíťazili 3:0 a v tabuľke sú tretí s jednobodovou stratou na druhý DAC a šesťbodovým mankom na Žilinu.

„Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, keď sme sa rýchlo ujali vedenia a aj v ďalšom priebehu sme sa presadzovali našou útočnou hrou. Vytvárali sme si veľa šancí, ktoré sme dokázali premeniť a ešte do prestávky sme viedli o tri góly. Druhý polčas nebol z našej strany dobrý, zápas stratil tempo. Snažili sme sa viac presadzovať individuálne, čo nám však veľmi nevychádzalo, narážali sme na dobre organizovanú defenzívu súpera. Hostí sme do žiadnej vážnejšej príležitosti nepustili, negatívom zápasu je zranenie Dominika Dohnanského, ktorý si zlomil kľúčnu kosť,“ povedal tréner staršieho dorastu Vladimír Gála.

Mladší dorastenci do 17 rokov (U17) v Michalovciach od 79. minúty prehrávali 0:1 a zdalo sa, že z východu Slovenska odídu naprázdno. Zverenci Michala Suchomela vrhli všetky sily do ofenzívy a v samom závere sa dočkali zaslúženého vyrovnania, keď po skrumáži doslova dotlačili loptu do siete Michaloviec. Gól bol napokon pripísali ako vlastný jednému z michalovských obrancov. Naša „sedemnástka“ je v tabuľke na štvrtom mieste so ziskom 36 bodov a skóre 38:22.

Belasá U16 hrala v Michalovciach od druhej minúty v početnom oslabení po červenej karte pre Borisa Súkenníka. Mladí slovanisti následne ako prví inkasovali a následne ustáli aj kritickú situáciu, keď Andrej Mikoláš zneškodnil pokutový kop Michaloviec. Belasí následne dokonca skórovali, keď sa presadil Sebastian Nagy. Michalovce sa v úvode druhého polčasu opäť ujali vedenia, avšak hneď o tri minúty vyrovnal Ivo Pištek na konečných 2:2. Zverenci Ľubomíra Kordaniča tak podobne ako v prvom jarnom kole, keď s Nitrou dvakrát prehrávali o dva góly a dotiahli na konečných 3:3, preukázali morálno-vôľové vlastnosti a z východu si priviezli bod. V tabuľke sú siedmi so ziskom 24 bodov a skóre 31:24.