Úvod Správy Fortuna liga Možno to takto bolo ešte krajšie

Možno to takto bolo ešte krajšie

Lucas Lovat si pripísal domáci debut v belasom.

Tréner Ján Kozák ml. v sobotňajšom zápase s Ružomberkom zvolil rozostavenie 3-5-2, v ktorom sme s miernymi obmenami hrali vo viacerých zápasoch v Európskej lige a vyskúšali sme si ho na sústredení v Turecku v súboji s Olimpijou Ľubľana. Belasí hrali aktívne a v dobrom pohybe, vyslali 12 striel do priestoru brány a celý čas išli za víťazstvom.

Vzadu operovalo trio Myenty Abena – Vasil Božikov – Vernon de Marco, pred nimi bol Joeri de Kamps a na krajoch hrali Jurij Medveděv a Lucas Lovat. Práve Lovat zažil domáci debut v belasom, operoval pozdĺž ľavej postrannej čiary a výdatne podporoval ofenzívu. „V tomto systéme som už odohral veľa zápasov, takže som vedel, čo je mojou úlohou. Vo chvíľach, keď sme nemali loptu, som pomáhal pri bránení, po jej zisku som sa snažil podporiť ofenzívu. Hralo sa mi naozaj dobre, i keď vždy to môže byť lepšie,“ povedal 23-ročný Brazílčan po stretnutí.

Natiahli sme skvelé série. V lige sme neinkasovali gól v desiatom zápase po sebe a séria bez gólu v našej sieti trvá už 910 minút. Dominik Greif drží v lige 591-minútovú sériu bez inkasovaného gólu a má na konte jedenásť čistých kont. Ligová séria bez prehry predstavuje 15 duelov a naďalej platí, že v každom súťažnom stretnutí na Tehelnom poli sme vrátane skupiny Európskej ligy aspoň raz skórovali.

„Bol to náročný zápas. Ružomberok bránil, no mal niekoľko náznakov brejkových situácií, preto sme aj vzadu museli byť pozorní. Nie všetko nám vyšlo, no stále sme išli za gólom a chceli sme strhnúť tri body na našu stranu. Myslím si, že toto je Slovan – do poslednej minúty sa treba biť o víťazstvo a nikdy sa nevzdávať. Možno je to ešte krajšie, keď sme to rozhodli až v závere, emócie boli naozaj veľké,“ pokračoval Lucas Lovat, ktorý zažil domácu premiéru v drese najúspešnejšieho slovenského klubu. „Tehelné pole je úžasný štadión a je pre mňa cťou, že som na ňom mohol nastúpiť v drese Slovana Bratislava. Ďakujeme fanúšikom, ktorí prišli. Vytvorili peknú atmosféru, neustále sme ich počuli a aj oni prispeli k nášmu víťazstvu.“

V Bratislave sme s Ružomberkom neprehrali desaťkrát v rade, pričom deväť z týchto duelov sme vyhrali. O týždeň sa už začína nadstavba a v prvom kole sa predstavíme práve na Liptove. Do nadstavby vstúpime s desaťbodovým náskokom na druhú Žilinu, pričom je pred nami ešte desať kôl. „Sme na dobrej ceste, musíme ďalej tvrdo trénovať, aby sme dosiahli ešte viac a splnili cieľ, ktorý máme v tejto sezóne stanovený. Každé tri body sú cenné a treba si ich vážiť. Aj vďaka víťazstvu nad Ružomberkom sa vôbec nemusíme pozerať na výsledky prenasledovateľov. Pozeráme sa na seba a aj o týždeň chceme naplno bodovať. Verím, že atraktívne zápasy v nadstavbe prilákajú na Tehelné pole ešte viac fanúšikov, a že tu bude skvelá atmosféra.“

Lucas Lovat prišiel do Slovana v zime, zatiaľ si pripísal dva štarty, keď absolvoval plnú minutáž v Nitre i vo včerajšom stretnutí. Už stihol ukázať svoj potenciál a kvality. „Prišiel som do tímu, ktorý mal za sebou úspešnú jeseň v Európskej lige, čiže mi bolo jasné, aká je v Slovane silná konkurencia. Tešil som sa však na túto výzvu, pretože túžim v kariére niečo dokázať a len medzi najlepšími sa môže futbalista skutočne zlepšovať. Tvrdo som trénoval a vo chvíli, keď prišla šanca, som sa jej snažil chopiť čo najlepšie. Cítim sa v Slovane veľmi dobre a verím, že ešte zažijeme aj spolu s fanúšikmi veľa podobne radostných okamihov ako vo včerajšom zápase,“ uzavrel Lucas.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
V Banskej Bystrici sa predstavíme v utorok o 16:00.
Zápas bol preložený z dôvodu nepriaznivého počasia.

Neprehliadnite

Už o 16 dní sa opäť stretneme na Tehelnom poli.
Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.