Úvod Správy Mládež Slovan žal úspechy na vyhlasovaní cien Grassroots

Slovan žal úspechy na vyhlasovaní cien Grassroots

Belasí získali viacero individuálnych ocenení.

V nedeľu sa v Senci uskutočnil slávnostný galavečer „Gala Grassroots futbalu“ za rok 2019. ŠK Slovan mal pri oceneniach významné zastúpenie spomedzi našich mladých hráčov, trénerov i hráčok ženského tímu.

V kategórii talentov sme získali dve ocenenia. Víťazom kategórie „žiak U15“ sa stal Martin Mišovič a v kategórii „starší dorast U18/U19“ zvíťazil David Strelec, ktorý ešte v uplynulej sezóne významne pomohol nášmu dorastu k zisku majstrovského titulu.

Ocenenia sa dočkali hneď štyria tréneri, ktorí pôsobia v rámci Akadémie ŠK Slovan. Najlepším trénerom v kategórii žiakov sa stal Ľubomír Kordanič, ktorý svojich zverencov doviedol k zisku titulu. Víťazom ankety v kategórii starší dorast sa stal Vladimír Gála, ktorý s dorastom získal titul a zároveň prešiel cez Ludogorec Razgrad v mládežníckej Lige majstrov.

Cenu pre najlepšieho trénera v kategórii žiačok, ktoré boli majsterkami Slovenska, si prevzal Zdenko Iskra a najlepším trénerom v kategórii žien je Martin Masaryk, ten doviedol belasé k majstrovskému titulu.

Hneď päť hráčok ŠK Slovan sa svojimi výkonmi prepracovalo do najlepšej jedenástky v rámci ženského futbalu. Členkami elitnej jedenástky sú brankárka Dominika Rezeková, obrankyne Monika Bytčánková a Denisa Mráziková, stredopoliarka Alexandra Hollá a útočníčka Dominika Koleničková.

Medzi laureátmi ceny za dlhoročnú príkladnú hráčsku a trénerskú činnosť v súlade s princípmi fair-play je klubová legenda Slovana Ivan Hrdlička.

„Pre nás to bol krásny večer a ocenenie práce, ktorá sa odvádza v klube i na Akadémii ŠK Slovan. Tešíme, sa že Ľubomír Kordanič získal ocenenie ako najlepší tréner v žiackej kategórii a Martin Mišovič bol najlepším hráčom. Aj ocenenie v kategórii U19 ma teší, bol to výnimočný rok či už z pohľadu titulu alebo účasti v Lige majstrov, tie zápasy dali hráčom naozaj veľa. Želali by sme si, aby nasledujúce roky boli podobné. Pre nás je nesmierne dôležité, aby sme vychovávali hráčov ako Dominik Greif, David Strelec či Filip Lichý, ktorí sa uplatnili aj v mužskom futbale a posunuli sa do prvého tímu,“ povedal šéftréner mládeže Vladimír Gála.

Ocenenia získal aj náš ženský futbal, belasé ovládli aj Jedenástku sezóny a dvaja tréneri boli najlepší vo svojich kategóriách. „Vnímame to veľmi pozitívne. Je to výsledok výbornej práce, ktorá sa v klube odvádza a podmienok, ktoré máme vytvorené pre ženský futbal. Veríme, že každým rokom sa budeme neustále posúvať dopredu a zlepšovať sa,“ vyhlásil šéftréner ženského futbalu Martin Masaryk.

Ocenení slovanisti a slovanistky

Talenty:

Kategória žiak U15: Martin Mišovič

Kategória starší dorast U18/U19: David Strelec

Tréneri:

Kategória žiaci U15: Ľubomír Kordanič

Kategória U19: Vladimír Gála

Kategória žiačky WU15: Zdenko Iskra

Kategória ženy: Martin Masaryk

Ženská ligová jedenástka: Dominika Rezeková, Monika Bytčánková, Denisa Mráziková, Alexandra Hollá, Dominika Koleničková

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.