Úvod Správy Niké liga Tešíme sa zo zaslúženého víťazstva

Tešíme sa zo zaslúženého víťazstva

Názory trénerov po zápase 21. kola Fortuna ligy FC Nitra – ŠK Slovan Bratislava (0:1).

Ján Kozák ml., tréner Slovana: „Nitra má vyššiu kvalitu ako ukazuje tabuľka, čo sa aj potvrdilo. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. V úvodných 25-30 minútach Nitra dobre bránila a bola aj aktívna. Nám chvíľu trvalo, kým sme si zvykli aj na podmienky a prostredie, nebolo ľahké sa vpredu presadiť. Od tridsiatej minúty sme postupne viac ukazovali našu kvalitu a prišli aj šance. V druhom polčase sme predviedli pekné akcie a vytvorili sme si viac príležitostí, škoda, že sme nepridali druhý, prípadne tretí gól, bolo by to krajšie. Verím, že v ďalších zápasoch už príde aj viac gólov. Dosiahli sme zaslúžené víťazstvo, z ktorého sa veľmi tešíme. Každý súper sa chce na Slovan vytiahnuť a hrá na 120 percent, dnes to v prípade Nitry nebolo iné. Preto si ceníme tieto tri body. Nitre prajem všetko dobré, odkedy som tu bol naposledy, tak sa tu podmienky výrazne vylepšili a verím, že sa v súťaži zachráni.

Dnes som pristúpil k rotácii k zostave. Urobil som tak aj kvôli tomu, že nás v stredu čaká pohárový zápas s Trenčínom, avšak nebol to jediný dôvod. Viacerí hráči veľmi dobre trénujú a pred dneškom dlhšie nehrali zápas. Rozhodli sme sa, že dnes im dáme šancu, ktorej sa chopili a odohrali dobrý zápas.“

Anatolij Demjanenko, tréner Nitry: „Slovan je najlepšie mužstvo v lige a dnes potvrdil svoju vysokú kvalitu, bol veľmi dobre organizovaný. Hráčov som pochválil za obetavosť a snahu. Najviac nás hnevá, že nedokážeme skórovať a nedávame góly. Na tréningoch nám to ide, v zápasoch nám však stále niečo chýba. Ideme ďalej pracovať, aby sme sa zachránili v súťaži.“