Úvod Správy Niké liga Belasí na čele ligy s desaťbodovým náskokom

Belasí na čele ligy s desaťbodovým náskokom

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v Nitre 1:0.

ŠK Slovan v 21. kole Fortuna ligy zvíťazil v Nitre 1:0. Jediný gól stretnutia strelil v 56. minúte Moha, keď zvnútra šestnástky pekne namieril k ľavej žrdi. Na čele súťaže máme na konte 52 bodov a predĺžili sme sériu bez inkasovaného gólu. Zvýšili sme náskok na najbližších prenasledovateľov - druhá Žilina stráca 10 bodov, tretia Dunajská Streda 14 bodov.

Ján Kozák ml. pristúpil k výraznej rotácii zostavy, oproti poslednému duelu s Trenčínom v nej nastalo šesť zmien. V nepríjemnom, chladnom počasí, sa zápas rozbiehal len postupne. Prvú šancu mali po desiatich minútach belasí, keď Lichý našiel na pravej strane Daniela, ten dal pod seba Hentymu, ktorý však nemieril presne. Nitrania pohrozili dvomi brejkovými situáciami, prvú vyriešil Greif a pri druhej včas zasiahol Medveděv. Držanie lopty bolo na našej strane, no domáci pozorne bránili a len ťažko sme sa dostávali do streleckých pozícií. Po polhodine vystrelil Lichý z hranice šestnástky, jeho pokus zrazil obranca na roh. V 36. min namieril Moha z priameho kopu ponad múr pekne do pravého horného rohu, Šípoš predviedol robinzonádu a končekmi prstov vytlačil loptu na roh. Belasí čoraz viac odkrývali obranu Nitry, v samom závere prvého dejstva si Moha zasekol obrancu a vyslal krížnu strelu, lopta však letela nad bránu.

Aj po prestávke boli slovanisti aktívnejší a hľadali cestu k prekonaniu obrany súpera. V 55. min ešte Moha z 20 metrov vystrelil nad. O minútu však už Rabiu posunul zo stredu loptu naľavo Mohovi, ktorý si ju naviedol do šestnástky a milimetrovou krížnou strelou nedal brankárovi šancu – 0:1. Belasí po strelenom góle ešte výraznejšie dominovali a snažili sa zveľadiť svoj náskok. V 66. min unikol Lovat po ľavej strane a jeho strieľaný center si Podhorin takmer vrazil do vlastnej brány. Zakrátko to Moha skúsil z uhla, strela bola tečovaná a Šípoš vyrazil na roh. Pripomenuli sa aj Nitrania, Chobot z dobrej pozície namieril nad bránu. V 83. min mohlo byť rozhodnuté, keď Ožbolt vysunul Holmana, ktorý šiel sám na Šípoša. Dávid však ani na dvakrát neprekonal nitrianskeho brankára. Nitra sa snažila o vyrovnanie, belasí však dobre bránili a v samom závere ešte mohli pridať druhý gól. Danielovu strelu po brejku zrazil obranca a volej Medveděva sa do brány nezmestil. Z Nitry sme si tak odviezli cenné tri body.

FC Nitra – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 56. Moha

Žltá karta: 61. Gatarič (Nitra)

Rozhodovali: Gemzický – Benko, Weiss

Návšteva: 2670 divákov

Nitra: Šípoš – Magda, Podhorin, Silva, Šurnovský – Javorčič (83. Štefanec), Jesus (88. Faško) – Vrábel (78. Danek), Gatarič, Chobot - Ristovski

Slovan: Greif – Medveděv, Bajrič, Božikov, Lovat – Lichý, Rabiu (80. Nono) – Daniel, Henty (72. Holman), Moha - Ratao (78. Ožbolt)

Ikona slovenského futbalu sa teší z druhého majstrovského titulu s ŠK Slovan.
Lukáš Pauschek získal v sobotu 7. titul majstra Slovenska, čo sa zatiaľ ešte nikomu nepodarilo! Všetky má so Slovanom.