Úvod Správy Fortuna liga Belasí dnes dvojfázovo, Čavrič a Strelec v plnom tréningu

Belasí dnes dvojfázovo, Čavrič a Strelec v plnom tréningu

Čo je nové u belasých?

Naše A-mužstvo dnes absolvovalo dve tréningové jednotky a postupne sa pripravuje na ďalší ligový duel, ktorý odohráme v nedeľu v Nitre. Do tréningu s tímom sa zapojili aj rekonvalescenti Aleksandar Čavrič a David Strelec, trénera Jána Kozáka ml. teda môže tešiť, že mu v tréningu nechýba nikto z aktuálneho kádra.

Belasí sa dopoludnia zamerali najmä na silu a výbušnosť, popoludní boli na programe malé hry a herné cvičenia. „Keďže hráme až v nedeľu, je to pre nás tzv. dlhý týždeň. Začali sme v utorok prvým nábehovým tréningom, dnes a zajtra trénujeme dvojfázovo, v piatok už s nižšou záťažou a v sobotu máme klasický predzápasový tréning,“ hovorí asistent trénera Xavier Simoes, ktorý priblížil obsah dnešných tréningov. „Dopoludnia sme sa venovali sile, hráči absolvovali na ihrisku cvičenia zamerané na špecifickú výbušnosť a rýchlosť. Popoludní to boli malé hry, pri ktorých sú dôležité rýchle zmeny smeru, obchádzanie súpera či rýchle prepínanie z defenzívy do ofenzívy a naopak. Trénujeme dvojfázovo, pretože chceme mužstvo naďalej posúvať a zlepšovať.“

Do tréningu s tímom sa zapojili aj Aleksandar Čavrič a David Strelec, ktorí dlhodobo chýbali pre zdravotné ťažkosti. „Aleksandar Čavrič mal dlhodobé problémy so zranením a dávame si záležať, aby bol pri návrate do hry stopercentne pripravený. Preto jeho návrat do tréningu s tímom trval trochu dlhšie. Trénoval však individuálne a po fyzickej stránke je na tom dobre, o čom svedčia aj jeho kondičné testy. Dnes absolvoval kompletný tréning s mužstvom a pokiaľ všetko pôjde bez komplikácií, tak bude môcť postupne začať naberať zápasovú prax s juniorkou,“ pokračoval asistent trénera, ktorý sa vyjadril aj na margo Davida Strelca. „David mal po zlomenine tiež dlhšiu rekonvalescenciu, ktorá sa nešťastne skomplikovala po prvom prípravnom zápase v Turecku. Už trénuje na sto percent bez obmedzení a je možné, že počas víkendu už nastúpi za juniorku.“

Viacerí hráči na zimnom sústredení neabsolvovali plnú tréningovú záťaž, a aj preto zatiaľ na jar čakajú na svoju šancu v prvom tíme. „Ibrahim Rabiu mal tréningový výpadok, ktorý postupne dobieha a trénuje s tímom, no musí zabojovať o miesto v zostave. Alen Ožbolt tiež vynechal časť sústredenia, avšak už nastúpil za juniorku a v sobotu dal v prípravnom zápase so Šaľou dva góly. Títo hráči postupne dobiehajú zameškané a je len na nich, či si vybojujú miesto v zostave áčka,“ uzavrel Xavier Simoes.

Čavrič: Teším sa, že trénujem s mužstvom

Aleksandar Čavrič naposledy zasiahol do súťažného duelu ešte koncom októbra s Wolverhamptonom, odvtedy ho trápili zdravotné ťažkosti. Teší sa, že trénuje s mužstvom a jeho návrat do zápasového diania sa postupne blíži. „Konečne! Veľmi sa teším, že opäť trénujem s mužstvom. Občas je ťažké trénovať sám v posilňovni, vždy je lepšie makať spolu s chalanmi, človeku to dodá pozitívnu energiu a motiváciu. Nechcem však nič uponáhľať, musím byť trpezlivý,“ hovorí „Čaki,“ ktorý dnes na tréningu po šprintoch sám poznamenal, že je v jeho možnostiach behať ešte rýchlejšie. Všetci vieme, akú rýchlosť dokáže pri šprinte vyvinúť. „Milujem šprinty a ak by som vypol hlavu, tak by som aj dnes bežal úplne naplno. Avšak snažím sa myslieť na svoje telo a viem, že po takom výpadku ešte nie som pripravený úplne na sto percent. Každým dňom sa však k tomu približujem. Rád by som pomohol tímu v nadstavbe o titul, avšak všetko bude záležať na vývoji môjho zdravotného stavu a samozrejme na rozhodnutí trénera.“

Strelec: Pokora a trpezlivosť

Aj z najmladšieho člena tímu vyžarovalo nadšenie, že je späť v tréningu s mužstvom. „Cítim sa veľmi dobre a užívam si každý tréning s mužstvom. Sú tam ešte určité tréningové resty, ktoré nezmiznú zo dňa na deň, no snažím sa ich postupne dobiehať, aby som sa čím skôr vrátil do plnej formy. Zranenie a rekonvalescencia mi pripomenuli, aká je dôležitá trpezlivosť a pokora. Dostal som lekciu do života, z ktorej si však musím vziať to dobré, aby som sa vrátil do hry ešte silnejší. Nechcem nič uponáhľať, všetko má svoj čas a pôjdem krok po kroku,“ povedal David Strelec.

Cmiljanič na hosťovanie do Zlatých Moraviec

Náš kmeňový hráč Boris Cmiljanič, ktorý na jeseň hosťoval v Rakúsku, strávi zvyšok sezóny na hosťovaní v FC ViOn Zlaté Moravce. Na hosťovaní mu želáme veľa šťastia a gólov v sieti súpera.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.
Róbert Vittek dnes oslavuje svoje 38. narodeniny.
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.