Úvod Správy Fortuna liga Je neskutočné zažiť Tehelné pole

Je neskutočné zažiť Tehelné pole

Filip Lichý a Žan Medved si v súboji s Trenčínom pripísali súťažné debuty v belasom.

Zápas s Trenčínom priniesol nielen pätnáste ligové víťazstvo belasých v sezóne, ale aj debuty dvoch mladých hráčov, ktorí sa počas zimy pripojili k prvému tímu. V závere do hry naskočili 19-ročný stredopoliar Filip Lichý a 20-ročný útočník Žan Medved. Obaja si príležitosť nesmierne vážia a je pre nich povzbudením do ďalšej práce.

Filip Lichý je druhým najmladším hráčom v A-mužstve, pričom na jeseň ešte nastupoval za starší dorast. Počas zimy sa pripojil k prvému tímu, absolvoval celé sústredenie v Turecku a v sobotu zažil súťažný debut vo Fortuna lige. Nastúpil na záverečných sedem minút. „Som vďačný, že mi tréner dal príležitosť. Teším sa, že som mohol debutovať doma na Tehelnom poli pred našimi fanúšikmi, ktorí ma veľmi pekne prijali. Hral som síce len niekoľko minút, no aj tie mi ukázali, že mužský futbal je o niečom inom, a že ešte mám čo zlepšovať. Verím, že si čoskoro zvyknem na rýchlejšie tempo a pokiaľ opäť dostanem šancu, chopím sa jej čo najlepšie,“ povedal kapitán slovenskej reprezentácie do 19 rokov.

Čo zažíva hráč, ktorý prvýkrát vybehne na trávnik na Tehelnom poli? „Je to neskutočné, keď zrazu nie ste ako divák na tribúne, ale priamo na ihrisku a prežívate všetko naokolo. Nedá sa to slovami popísať, to treba zažiť. Pre futbalistu je to fantastický štadión a cítim sa poctený, že som tam mohol nastúpiť. Každý deň naplno trénujem, aby som v silnej konkurencii, akú v tíme máme, zabojoval o ďalšie ligové štarty,“ doplnil Filip Lichý.

Medved: Každý nový deň ponúka príležitosť

Na záverečných desať minút zasiahol do hry aj útočník Žan Medved, ktorý do Slovana pribudol počas zimy. Medved bol kmeňovým hráčom Olimpije Ľubľana, na jeseň dal v slovinskej druhej lige 14 gólov. „Debut pre mňa znamená veľa a vážim si, že mi tréner dal dôveru. Do Slovana som prišiel s túžbou zlepšovať sa, a premiérový štart v áčku vnímam ako prvý krok. Je však ešte predo mnou veľa práce, pričom každý deň ponúka novú príležitosť zlepšovať sa a do každého tréningu sa snažím dať maximum. Na prvom mieste je tím, takže som rád, že sme v sobotu vyhrali a už sa pozeráme len na najbližší duel v Nitre,“ povedal 20-ročný Slovinec.

Aj Medved si pochvaľoval, že premiérovo hral na novom Tehelnom poli. „Je to najlepší štadión, na akom som kedy bol. Nehral som ešte na krajšom mieste, o to viac si vážim šancu, ktorú som v Slovane dostal. Aj fanúšikovia Slovana sú vynikajúci a verím, že nás budú podporovať aj v ďalšom priebehu sezóny,“ uzavrel Žan Medved.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.
Róbert Vittek dnes oslavuje svoje 38. narodeniny.
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.