Úvod Správy Fortuna liga Veľmi dôležité tri body

Veľmi dôležité tri body

Dávid Holman v rozhovore po zápase s Trenčínom.

Takmer presne tri roky trvalo, kým v súbojoch Slovana s Trenčínom zvíťazil domáci tím. Stalo sa tak prvýkrát od 25. februára 2017, keď vtedy ešte cez ulicu na Pasienkoch triumfovali belasí po dráme 4:3. Teraz to až taká dráma nebola, no sú to tvrdo vybojované a nesmierne cenné tri body.

V zostave belasých nastala oproti derby jediná zmena, keď na pravom krídle nastúpil od začiatku Rafael Ratao, ktorý priniesol do hry oživenie a bol aj autorom druhého gólu Slovana. Zo stredu hru dirigoval Dávid Holman, ten vymyslel už v desiatej minúte výbornú prihrávku práve na Rataa a po jeho prieniku bol Ezekiel Henty len milimetre od úvodného gólu v novom klube.

Chvíľa Dávida Holmana prišla v 25. minúte, keď pri štandardnej situácii z ostrého uhla prekvapil viacerých na štadióne vrátane trenčianskeho brankára. „Snažil som sa čo najväčšou silou poslať loptu na bránu. Brankári takéto situácie nemajú radi, ak totiž ešte na bližšej žrdi loptu niekto tečuje, tak už je pre nich veľmi ťažké následne zareagovať. Myslím si, že brankár čakal center na zadnú žrď alebo do stredu šestnástky. Naši chalani však vedeli, čo majú robiť a Vernon to ešte tečoval do siete,“ usmieval sa Dávid, ktorý bol pôvodne označený ako autor gólu, no aj opakované zábery ukázali, že loptu predsa len jemne usmernil Vernon. „Samozrejme, po zápase sme sa s Vernonom kamarátsky doberali (úsmev). Nezaujíma ma, či som v zápise ako strelec uvedený ja alebo Vernon. Kľúčové je, že tam svieti výsledok 2:0 pre Slovan, a aj tento okamih k tomu prispel.“

Keďže Trenčín sa prezentoval rozostavením 4-1-4-1 a okrem krídiel sa snažil rozvíjať útočné akcie aj stredom poľa, znamenalo to viac defenzívnych povinností aj pre našich hráčov, ktorí majú primárne ofenzívne úlohy. Na krídlach i v strede poľa to bola zaujímavá futbalová bitka medzi mužstvami, ktoré sa snažili hru tvoriť, a nie kaziť. „Kvalite zápasu určite pomohlo, že Trenčín chcel hrať futbal. Miestami sme im to však zbytočne uľahčili ľahkými chybami a stratami lôpt. Celkovo sa však hralo v dobrom tempe, i keď vždy to môže byť oveľa lepšie. Myslím si, že pre fanúšikov to bol zaujímavý zápas. Oba tímy si vypracovali veľa šancí, my sme dali góly a preto berieme tri body, ktoré sú pre ďalší vývoj jarnej časti veľmi dôležité, keďže sme si udržali výraznejší náskok na Žilinu,“ hovorí maďarský reprezentant.

Aj Dávid Holman si na svojej pozícii tvorivého ofenzívneho hráča musí zvyknúť na zmenu hrotového útočníka, kde od úvodu jari nastupuje Ezekiel Henty. Ak sa ešte pristavíme pri Ezekielovi, tak včera sa dostal do jednej výbornej šance, pri ktorej bol veľmi blízko k prvému presnému zásahu v belasom. Otázke na Hentyho čelil na pozápasovej tlačovej konferencii aj tréner Ján Kozák ml., ktorý reagoval v zmysle, že Ezekiel má obrovskú kvalitu a verí, že ju ešte preukáže v ligových dueloch. Sami novinári pripomenuli, že Andraž Šporar dal po svojom príchode do Slovana v prvom polroku len tri ligové góly, no dostal potrebný čas a v ďalšej sezóne sa parádne rozstrieľal.

Ako sa v súboji s Trenčínom hralo Dávidovi Holmanovi? Fanúšikovia ho pri striedaní ocenili potleskom, ktorý im s radosťou opätoval. „Spokojnosť fanúšikov je pre nás prvoradá. Len vtedy, ak sú spokojní a prichádzajú vo väčšom počte, sa cítime ako skutoční futbalisti. Viem, že aj ja dokážem hrať lepšie. Aj vo chvíli, keď to nešlo podľa predstáv, som sa snažil odviesť maximum pre mužstvo a pomôcť k zisku troch bodov. Aj preto si vážim reakciu ľudí, ktorí mi pri striedaní zatlieskali a môžem len povedať, že v tréningoch urobím maximum, aby som sa aj ja zlepšoval,“ uzavrel Dávid Holman.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.
Róbert Vittek dnes oslavuje svoje 38. narodeniny.
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.