Úvod Správy Fanúšikovia Autogramiáda belasých vyvolala veľký záujem fanúšikov

Autogramiáda belasých vyvolala veľký záujem fanúšikov

Na autogramiádu v OC CENTRAL prišlo približne päťsto priaznivcov Slovana.

ŠK Slovan pred začiatkom jarnej časti sezóny zorganizoval v OC CENTRAL autogramiádu celého A-tímu a trénera Jána Kozáka ml., spestrenú sprievodný programom a súťažami pre fanúšikov. Záujem prekonal očakávania, hráči takmer dve hodiny neúnavne podpisovali kartičky, rozprávali sa s fanúšikmi a ochotne sa na pamiatku odfotili.

Na autogramiádu prišlo približne 500 priaznivcov, ktorým ďakujeme za podporu a skvelú, pozitívnu atmosféru. Klub plánuje v podobných aktivitách pokračovať a chce ešte viac priblížiť hráčov k fanúšikom. „Sme radi, že o našich hráčov je medzi ľuďmi taký záujem. Prvýkrát sme zorganizovali tímovú autogramiádu v nákupnom centre a tešíme sa, že mala úspech. Chceme z autogramiády urobiť tradíciu a plánujeme ju vždy uskutočniť v lete pred štartom novej sezóny a v zime pred začiatkom jarnej časti. Naším zámerom je zintenzívniť vzťah medzi hráčmi a fanúšikmi. Na autogramiáde príde k podaniu rúk, krátkemu rozhovoru či k spoločnej fotografii. Priaznivci sú tak bližšie k hráčom a ak sa aj v nejakom zápase nepodarí vyhrať, dokážu odpustiť a naďalej budú verne podporovať svoj klub. Toto potrebujeme budovať, aby pribúdalo čo najviac nových a nových fanúšikov,“ povedal marketingový riaditeľ klubu Tomáš Straka.

Veľký záujem bol aj o podpisy či spoločné fotografie s Jánom Kozákom ml., ktorý na všetky žiadosti fanúšikov reagoval s úsmevom na tvári. „Účasť bola krásna, prekonala moje očakávania. Teším sa, že aj ľudia vidia, čo robíme a že zrejme ideme správnou cestou. Chodíme po celom Slovensku a viem, že Slovan má veľa fanúšikov v Bratislave aj v celej krajine a budem šťastný, ak si čoraz viac ľudí nájde cestu na štadión. Prajem si, aby sme takto spoločne ako klub rástli a získavali tak ďalších fanúšikov,“ povedal tréner belasých.

K pozitívnej nálade prispeli aj hráči, ktorí ochotne podpisovali kartičky a fotili sa na pamiatku s fanúšikmi. „Bolo to úžasné, nečakal som, že príde až toľko ľudí. Chcem vám ako fanúšikom odkázať, že vaša podpora pre nás znamená veľa a aj dnešok nám dodal nesmiernu energiu. Cítime, že stojíte pri nás a už len tým, že ste dnes prišli, ste nám pred prvým jarným zápasom veľmi pomohli,“ vyhlásil kapitán belasých Vasil Božikov.

Nadšený bol aj Aleksandar Čavrič, ktorý je v Slovane od roku 2016 a zažil tak rôzne etapy rastu klubu. „V Bratislave som ešte asi nikdy nevidel toľko ľudí na jednom priestore v nákupnom centre (úsmev). Je to dôkaz, kam sa Slovan za posledné roky posunul. Ľudia chodia na zápasy a aj dnes ukázali, že milujú svoj klub a žijú spolu s nami, čo je nesmierne dôležité. Sme na správnej ceste a veríme, že Tehelné pole bude na jar čo najviac zaplnené. Pre mňa to bola zaujímavá autogramiáda, veľa ľudí sa ma pýtalo, či už som zdravotne v poriadku a kedy sa vrátim na ihrisko. Bolo to príjemné, lebo som videl, že sa naozaj zaujímajú o to, ako sa cítim. Od budúceho týždňa by som mal začať trénovať s tímom a urobím maximum, aby som sa čím skôr objavil aj na ihrisku,“ povedal Čaki.

Ešte pred autogramiádou sa uskutočnil turnaj v hre FIFA na Xbox, pričom účastníkov finále doplnili aj naši hráči Mišo Šulla a Jurij Medveděv. Obom finalistom po zápase odovzdali svoje originálne podpísané dresy. „Bola to výborná akcia pre fanúšikov a taktiež pre nás hráčov. Prišlo viac ľudí než som pôvodne očakával a budem rád, ak sa podobná akcia zopakuje aj v budúcnosti. Môžeme sa zoznámiť a porozprávať sa s našimi priaznivcami, čo nám môže len pomôcť, pretože budeme ešte silnejší a súdržnejší. Pred štartom jari nám fanúšikovia dodali skvelú energiu,“ vyhlásil Jurij Medveděv.

Slovanisti mohli prvýkrát stretnúť aj zimné posily, medzi nimi nechýbal ani Alen Ožbolt. Taktiež sa usmieval a tešil sa z vrelého prijatia. „Autogramiáda mi len potvrdila, že ľudia v Bratislave majú Slovan naozaj radi. Fanúšikovia aj nás ako nových hráčov pekne privítali, za seba a určite aj za ostatných nových chalanov môžem povedať, že sa im pokúsime odvďačiť výkonmi na ihrisku. Vidno, že ľudia žijú so svojím klubom, dnes mi o Slovane povedali veľa pekných vecí. Nemôžem sa dočkať, kým si pred týmito fanúšikmi zahrám, aby som s nimi mohol zdieľať pozitívnu energiu,“ povedal slovinský útočník, ktorý už trénuje s tímom. Takmer dvojhodinové poskytovanie autogramov mohlo byť miestami aj fyzicky náročné, čo samozrejme myslíme s nadhľadom. „Miestami ma už bolela ruka (úsmev). Ale s dobrou náladou a úsmevom je všetko možné, som vďačný za každého fanúšika, ktorý mi podal ruku alebo sa mi prihovoril. Ľudia boli skvelí,“ uzavrel Alen Ožbolt.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v predposlednom kole základnej časti predstavia v Nitre.
Belasí sú už istými víťazmi základnej časti a do nadstavby o titul pôjdu z prvého miesta.
Dávid Holman v rozhovore po zápase s Trenčínom.

Neprehliadnite

Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️
Pokladňa sa nachádza hneď za B-tribúnou od Bajkalskej ulice.
Dnes sa v priestoroch Tehelného poľa uskutočnila tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.